Прокуратура повертає землі у комунальну власність сільських рад

1
508

Протягом поточного року Павлоградська місцева прокуратура принципово реагувала на факти самовільного зайняття земельних ділянок, які або перебувають у землях запасу, або мають перебувати у комунальній власності як землі відумерлої спадщини.

Так, відповідно до положень Цивільного кодексу України, у разі відсутності спадкоємців за заповітом і за законом, заяву про визнання спадщини відумерлою зобов’язаний подати до суду орган місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини.

Проте, прокуратурою встановлено, що органи місцевого самоврядування Петропавлівського, Павлоградського та Юр’ївського районів не вживають заходів щодо визнання спадщини місцевих жителів, які померли відумерлою та передачі їхнього майна у власність відповідної територіальної громади, у зв’язку з чим мають місце їх самовільне використання.

У зв’язку з чим, у поточному році Павлоградська прокуратура звернулася до місцевих судів з 6 заявами в інтересах відповідних сільських рад про визнання спадщини відумерлою на земельні ділянки площею майже 24 га, ринкова вартість яких складає більш ніж 15 млн. грн.

Варто зазначити, що у протягом 2016 року судами вже задоволено 4 з 6 заяв місцевої прокуратури на загальну суму 9 млн. грн. про визнання земельних ділянок загальною площею 18 гектарів відумерлою спадщиною та про передачу їх у комунальну власність сільських рад.

Інші 2 справи ще перебувають на розгляді в суді.

Також, з початку звітного року за результатами виконання судових рішень, постановлених за позовами прокурора минулих років, до комунальної власності органів місцевого самоврядування Павлоградського та Петропавлівського районів реально повернуто 33 гектари земель сільськогосподарського призначення загальною вартістю понад 2 млн.грн.

Павлоградська місцева прокуратура

1 КОММЕНТАРИЙ

ОСТАВЬТЕ ВАШ КОММЕНТАРИЙ