Що у Павлограді скаже Марія Іванівна про опалення у Швеції?

7
525

Що буде далі з цінами на газ для населення, через 2-3 роки, – нікому не відомо. Ціни на електрику теж не стоятимуть на місці. Але на сьогоднішній день власники квартир, з електроопаленням, платять у 3 раза менше за обігрів свого житла, ніж ті, хто підключений до центрального опалення.

Гроші вказують на те, що необхідно перейти на електроопалення і навіки століть позабути про газ. Але не все так просто. У Павлограді вже близько 30% квартир мають автономне опалення. А подальший перехід, в індивідуальному порядку, на електроопалення в місті заборонено, тому що це веде до розбалансування центральної системи опалення та зростання вартості гигакалорії.

Яке опалення вигідніше автономе чи централізоване? – на це питання мешканці Павлограда повинні будуть відповісти найближчим часом. Це питання бачення.

Посилаючись на досвід Швеції, міський голова Павлограда Анатолій Вершина заявив, що на позачерговому засіданні виконкому, що на його думку, місто має опалюватися централізовано. З погляду економіки так вигідніше.

Централізоване опалення ефективніше за автономне. А місту вже сьогодні потрібно приймати рішення про те, як найближчим часом обігрівати багатоквартирні будинки.

Потрібно вирішити, у що місту необхідно вкладати гроші, з урахуванням того, що на сьогоднішній день для переходу на електроопалення електричних потужностей місту не вистачає, а «Павлоградтеплоенерго» терміново потрібно модернізувати.

– Щоб Павлограду перейти на електричне опалення, треба близько 150 мегават. У місті треба збудувати 5 підстанцій. Пройде мінімум 5-7 років, поки енергопостачальні компанії розроблять інвестпрограму, проєкт відведення землі, закуплять обладнання, – повідомив міський голова.

Громада повинна розуміти, куди ми йдемо. Централізоване опалення ефективніше. Але якщо люди скажуть, що хочуть перейти на електроопалення, – вони мають на це право, – повідомив міський голова.

Але чи зможемо ми застосувати досвід Швеції, щоб знизити втрати тепла в мережі з 30% до 5%? Скільки грошей на це потрібно? І де ці гроші взяти?

Що скаже у Павлограді Марія Іванівна щодо опалення у Швеції, якщо самостійно платити за тепло вона сьогодні не може?

7 КОММЕНТАРИИ

  1. Очередное бла-бла-бла Толи Алексеевича! По его гениальной логике надо вообще построить одну АГРОМНЕЙШУЮ кочегарку на весь Павлоград. А как же проекты мини-котелен или крышных на каждый дом? Кроме того Толя Алексеевич лет 10 назад провозглашал проект поквартирной разводки тепла. И хде? Или опять басни чесать будете про разбалансировку? Так ОСМД это пофиг. Прием тепла по приборам учета идет а что внутри дома это проблемы ОСМД которые они прекрасно решают сами!!!

  2. Чому розглядається лише перехід на електричне опалення, дайте можливість частині абонентів перейти на газове опалення, менше потрібно буде будувати підстанцій.

    • Потому что Ыликтрычество не взрывается это раз. И потому что газовые сети то же надо переделывать а это гораздо затратнее чем бросить провода-это два. КПД электрокотлов и обогревателей выше чем у газовых-это три. И самое главное понтер дешевый-автономное газовое сделать стоит в 4.5 раза дороже чем Ыликтрическое!!!

  3. Наше централизованное выше в три раза,чем в Днепре,а свет и газ по одной цене

  4. Прежде чем скавчать поинтересовалось бы хде берет тепло Днипрои хде Толя Алексеевич!!!

  5. Кому вигідне центральне опалення? Тому, хто не хоче думати про завтрашній день. Ніхто з посадовців не поцікавився, як гріютться містяни в листопаді, квітні. Хоча клімат на сьогодні теплішає, та в дощові місяці, маю на увазі листопад і квітень, від переохолодження самого житла частішають випадки вірусних захворювань, досить подивитися статистику; місто більше використовує електроенергіі, користуючись обігрівачами… все це б’є по карману і без того небагатого населення. Так кому вигідніше централізоване опалення? Треба порахувати економію від закриття дорогого газового теплонерго і для споживачів, і для місцевого бюджету, взяти
    до уваги і збіднілість населення. При автономному опаленні люди будуть одержувчати меншу субсидіію.
    Що стосується подорожчання і газу , і електроенергіі, то воно буде так чи інакше. Вихід один: переходити на електроопалення, підключивши для вирішення цього питання і Р. Ахметова і допомогу дружніх країн і свої можливості.

ОСТАВЬТЕ ВАШ КОММЕНТАРИЙ