1,5 тисячі хворих регіону повертаються до життя завдяки донорам

0
413

14 червня відзначається Всесвітній День донора. Його мета – підвищити поняття необхідності безпечної крові, її компонентів та препаратів і важливого внеску добровільних донорів крові в національну систему охорони здоров’я.

Донор – це не посада і не фах. Це той, хто з доброї волі, за покликом душі дає свою кров людям, які потребують трансфузійної допомоги.

Кожної секунди у всьому світі у людей будь – якого віку та походження виникає потреба в переливанні донорської крові з різних життєвих причин.

Забезпечення лікувальних закладів м. Павлограда та регіону компонентами крові здійснюється відділенням трансфузіології КЗ „Павлоградський пологовий будинок” ПМР, яким щорічно заготовлюється донорська кров та проводиться її переробка на компоненти при проведенні понад 1,3 тисяч давань крові, при цьому кроводачі є безкоштовні.

Щорічно близько 1,5 тисячі хворих регіону забезпечуються трансфузійними середовищами, виготовленими із донорської крові, так за 2018 рік у лікувальні заклади було видано 720 літрів трансфузійних середників.

Всесвітній День донора дає можливість відзначити тих, хто зараз здає донорську кров, відкликаючись на потребу хворих в компонентах та препаратах крові, а також, тих хто за свої донорські заслуги перед суспільством уже має державні відзнаки.

Так, серед майже 5 тисяч донорів, які зареєстровані у відділенні трансфузіології, 256 донорів мають статус «Почесний донор України» та 2 особи носять високе звання «Заслужений донор України», це Цвілодуб Сергій Миколайович та Галіаскаров Олександр Рішатович.

За минулий рік звання «Почесний донор України» набули 10 донорів, за 2019 вже 11 донорів. Діяльність цих донорів може стати прикладом для молодого покоління у організації та пропаганді донорства в Україні, бо вона спрямована на рятування життя та здоров’я громадян України які за станом свого здоров’я потребують термінової гемотрансфузійної допомоги.

Брати кров у донора дозволяється лише при умові, що його здоров`ю не буде спричинена шкода, крововтрата людиною 300-400 мл. один раз на 2-2,5 місяці крові цілком безпечна. Більш того, крововтрата в такому обсязі посилює імунітет, омолоджує склад крові, покращує роботу кісткового мозку, донори рідше хворіють на інфекційні серцево-судинні, онкологічні захворювання.

Донорами крові або її компонентів може бути кожен громадянин у віці від 18 до 60 років, що пройшов медичне обстеження. Медичне обстеження донора та пов’язанні з ним дослідження здійснюються безоплатно. Для заготівлі крові та її компонентів використовуються лише матеріали одноразового використання.

Щорічно до лав донорів вливаються молоді донорські кадри – студенти медичного коледжу, шахтарі, службовці та інші небайдужі мешканці мм. Павлограда, Тернівки та інших прилеглих міст та селищ. Так, в 2018р. 263 особи від загальноприйнятої кількості донорів, яких прийнято понад 2,3 тис, були ті донори, які прийшли на кроводачу вперше в житті.

Кожна доза зданої Вами донорської крові допоможе врятувати одним – життя, а іншим – повернути здоров’я.

Ми чекаємо небайдужих людей у відділенні трансфузіології у приміщенні КЗ „Павлоградський пологовий будинок” ПМР за адресою: м. Павлоград, вул. Шевченка,102.

Прийом донорів з 8.00 до 10.00 годин понеділок, вівторок, середа, четвер, крім вихідних та святкових днів. При собі мати паспорт з пропискою.

Відділення трансфузіології КЗ «Павлоградський
пологовий будинок» ПМР»

НЕТ КОММЕНТАРИЕВ

ОСТАВЬТЕ ВАШ КОММЕНТАРИЙ