Перепис населення – невідкладне завдання для нової влади – Гриценко

2
721

Лише на основі реальних даних про чисельність населення України можна правильно спланувати видатки державного бюджету, розробляти державні й цільові програми розвитку, прогнозувати і формувати ринок праці, визначати пріоритети залучення інвестицій і промислового розвитку тощо. Про це заявив лідер партії «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко у Фейсбук.

«Вирішив розпочати нову рубрику «Пропозиції президентові». Пропонуватиму те, що потрібно нашій країні і що на місці Володимира Зеленського робив би я.

Пропозиція #1. Видати Указ, яким поставити Уряду і НАН України (методологічне супроводження, Елла Лібанова) завдання щодо невідкладного проведення Всеукраїнського перепису населення, з включенням відповідних видатків до Державного бюджету.

Мета? Щоб і влада, і суспільство знали напевно, скільки нас залишилося, бо точно не 42 млн, як рапортує Держкомстат, насправді може виявитися, що нас набагато менше – 38, 35, чи навіть 32 млн? Скільки з нас працюючих? Скільки працездатних і яких саме професій? Скільки інвалідів? Скільки людей потребують соціальної допомоги від держави? Скільки молоді, яка навчатиметься або піде працювати ближчим часом? Скільки дорослих потребують професійної підготовки/перепідготовки? Скільки працюють закордоном тимчасово, скільки виїхали остаточно, на постійне проживання? Скільки біженців/переселенців? Скільки людей мають постійне житло? Скільки його не мають, орендують, чи тимчасово проживають у гуртожитках? Все це – в розрізі регіонів, адміністративно-територіальних одиниць і ключових демографічних параметрів.

Лише на такій твердій основі можна реалістично планувати державний бюджет, розробляти державні й цільові програми розвитку, планувати державне замовлення на підготовку фахівців, прогнозувати і формувати ринок праці, стимулювати створення нових робочих місць, визначати пріоритети залучення інвестицій і промислового розвитку, проводити пенсійну, медичну і освітню реформи, прогнозувати пасажиропотоки та обсяги транспортних перевезень і на цій основі – розвивати/оптимізувати транспортну інфраструктуру країни і також соціальну інфраструктуру, зокрема мережу лікувальних, освітніх і культурних закладів», – написав Анатолій Гриценко.

2 КОММЕНТАРИИ

  1. Мвф запретил своим “, партнёрам”,на Украине делать перепись населения до 2035 года,а потом уже не нужно будет.

ОСТАВЬТЕ ВАШ КОММЕНТАРИЙ