Павлоградською місцевою прокуратурою активізовано роботу щодо протидії адміністративним корупційним правопорушенням та корупційним злочинам

0
557

Керівник Павлоградської місцевої прокуратури виступив на сесії Юр’ївської районної ради.
В умовах реформування сучасної системи кримінальної юстиції України одними з основних задач, які стоять перед Павлоградською місцевою прокуратурою, є забезпечення утвердження принципу верховенства права, активізація боротьби зі злочинністю, протидія корупції, захист конституційних прав громадян та інтересів держави.

Павлоградською місцевою прокуратурою, під час проведення організаційних заходів розроблено та втілено низку заходів на покращення стану законності, захисту прав та інтересів людини, громадянського суспільства та держави, завдяки яким вдалося досягти певних результатів.

Стан розкриття злочинів складає по Юр’ївському району – 40%. (середній по регіону – 38%). Переходячи до питання про структуру злочинності слід зазначити, що питому вагу становлять злочини проти власності.

Як приклад – лютому 2016 року на території смт. Юр’ївка групою осіб скоєно розбійний напад із проникненням до житла, в ході якого вказані особи заволоділи золотими виробами та грошовими коштами потерпілого. В подальшому зазначені особи у березні 2016 року повторно вчинили розбійний напад із проникненням до житла на території с. Варварівка, в ході якого вказані особі заволоділи золотими виробами та грошовими коштами потерпілої Ш. та спричинили їй тяжкі тілесні ушкодження. Кримінальне провадження за вищезазначеними фактами розкрито, до суду скеровано обвинувальний акт у відношенні 3 осіб.

За І півріччя 2016 року на території Юр’ївського району скоєно 1 умисне вбивство, досудове розслідування якого проводиться слідчим управлінням ГУНП в Дніпропетровській області. Крім того, у загальній структурі злочинності необхідно виділити таке актуальне питання я злочини, пов’язані із незаконною порубкою лісу. Слідчим відділом Юр’ївського ВП поточного року розпочато 2 таких кримінальних провадження, слідство у яких триває.

Так, у березні 2016 року виявлено факт самовільного видобування підземних вод за відсутності спеціального дозволу на спеціальне водокористування, внаслідок чого завдано істотної шкоди охоронюваним інтересам держави. У травні 2016 року зареєстровано кримінальне провадження за фактом безгосподарського використання земельних ділянок, що в свою чергу призвело до порушення структури ґрунтів.
У липні 2016 року виявлено факт самовільного зайняття невстановленими особами земельної ділянки площею більше 20 га.

Загалом протягом поточного року Павлоградською місцевою прокуратурою активізовано роботу щодо протидії адміністративним корупційним правопорушенням та корупційним злочинам.

Так, станом на 01.08.2016 місцевою прокуратурою складено 15 протоколів про вчинення адміністративного корупційного правопорушення, які направлено до суду, у тому числі 2 адміністративні протоколи по Юр’ївському району.

Таким чином, діяльність Павлоградської місцевої прокуратури у 2016 році сприяла зміцненню законності та правопорядку, належному захисту інтересів держави та громадян як у цілому по Західно-Донбаському регіону, так і зокрема на території Юр’ївського району.

Павлоградська місцева прокуратура

НЕТ КОММЕНТАРИЕВ

ОСТАВЬТЕ ВАШ КОММЕНТАРИЙ