Кожному поліцейському буде запропоновано отримати удар током , – електрошокери в Україні

1
761

Поліцейскі, під час оформлення адміністративних правопорушень, стають об’єктами нападу або стикаються з відкритим фізичним супротивом їх законним вимогам припинити незаконні дії.

Cьогодні Верховна Рада буде розглядати важливий для безпеки та порядку на вулицях міст і сіл України законопроєкт №4375, який дозволить застосування електрошокерів для затримання осіб які чинять злісний фізичний супротив, озброєний супротив поліцейським або для затримання злочинця, який намагається втекти.

Повідомляє офіційний сайт Національної поліції.
За словами заступник міністра внутрішніх справ України Антона Геращенко, відповідні зміни до законодавства дозволять правоохоронцям не застосовувати зброю у разі прямої загрози їхньому життю та здоров’ю, а використати альтернативний варіант знешкодження зловмисника – електрошокер.

«Електрошокери використовуються в більш ніж 100 цивілізованих країнах світу, в тому числі в США і Європі. Для мене, як і для багатотисячного колективу патрульних поліцейских, є не зрозумілим той величезний супротив, якій чинять зараз окремі народні обранці, або навіть цілі фракції, які декларують в своїх програмах європейський вибір України, проти цього важливого і ефективного проєкту закону, який необхідний для збереження життя українців», – сказав він.

«Законопроєктом передбачено використання шокерів лише у випадку, коли особа чинить фізичний опір правоохоронцям. Кожному поліцейському, який пройде навчання як законно і правильно використовувати електрошокери, буде запропоновано отримати удар током для того щоб знати, що це таке на власному досвіді. Кожен факт застосування електрошокерів буде перевірятись як керівництвом поліції, так і прокурором, тому права громадян від незаконного використання цього спецзасобу будуть захищені Законом», – сказав він.

Заступник міністра закликав народних депутатів підтримати проєкт закону та «дати можливість захистити життя та здоров’я як поліцейских, так і громадян, які порушують Закон».

1 КОММЕНТАРИЙ

ОСТАВЬТЕ ВАШ КОММЕНТАРИЙ