Уникальная операция проведена 4-летнему Максиму из Павлограда

0
250

Врачи Днепропетровщины впервые провели в регионе аутотрансплантацию костного мозга 4-летнему ребенку с онкологическим заболеванием. Пациентом стал Максим из Павлограда.

Об этом сообщает пресс-служба Днепропетровского облсовета.

«Це перша на сьогодні операція такого типу, що була проведена в Україні за межами Києва, — розповів директор КП «Дніпропетровська обласна дитяча клінічна лікарня» Олексій Власов. — Пацієнтом став 4-річний Максим, який протягом трьох років боровся зі злоякісним онкологічним захворюванням. За цей час малюк отримав три повні цикли хіміотерапії. Проте вони виявились недостатньо ефективними – хвороба мала два рецидиви та знов поверталась. За рішенням лікарів, на останньому етапі лікування високодозну хіміотерапію поєднали з аутотрансплантацією кісткового мозку. Це в рази збільшує вірогідність повного одужання».

Як зазначив Микола Лукашук, голова Дніпропетровської обласної ради, найголовніше те, що тепер онкохворі діти можуть отримати всю необхідну медичну допомогу в одній лікарні, не витрачаючи час на переїзди в інші міста і країни.

«Ми вкотре пересвідчуємося, що Дніпропетровщина є регіоном-лідером у багатьох сферах, не тільки в економічній, а у тому числі, і медичній. А наша обласна дитяча лікарня і команда професіоналів, які тут працюють, дійсно заслуговують найвищих нагород. У найближчих планах у нас — перетворити дитячу лікарню на Космічній на сучасний медичний центр в області. І для цього обласна рада у 2021 році виділила більше 22 млн грн», — наголосив голова Дніпропетровської обласної ради Микола Лукашук.

Реалізація проєкту відбувалась коштом Національної служби здоров’я, дотацій з благодійних фондів та коштом обласного бюджету. Зокрема, завдяки придбанню необхідного для таких операцій обладнання.

НЕТ КОММЕНТАРИЕВ

ОСТАВЬТЕ ВАШ КОММЕНТАРИЙ