Андрей Герус заявил о плачевном состоянии украинских ТЭС и о странных ошибках

0
331

Украина уже вышла из зоны грозящего ей энергетического кризиса. Потеплело. Отопительный сезон подходит к концу без веерных отключений.

Теперь самое время разбираться с тем, что же произошло и что Украина имеет. Голова Комитета по вопросам энергетики и жилищно-коммунальных услуг Андрей Герус заявил о плачевном состоянии украинских ТЭС, – об этом сообщает пресс-служба Павлоградской РГА.

«У одній із програм провідного телеканалу України Голова Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус зазначив, що технічний стан теплової генерації країни такий, що в періоди пікових навантажень не всі блоки можуть справно працювати. Тому зараз (станом на 09.02.2021) 10 блоків ТЕС знаходяться в аварійному ремонті. На думку Голови Комітету, взимку повинні працювати 12 атомних блоків, тоді як зараз 10 блоків АЕС у роботі, 5 блоків знаходяться в плановому ремонті.

«Я допускаю, що була проінвестована недостатня сума грошей у модернізацію та ремонти, але для цього є технічні органи, зокрема Держенергонагляд, які мають перевірити причини зупинки блоків чи навіть цілої електростанції», – додав Голова Комітету.

У період з 01 січня по 09 лютого 2021 року на енергоблоках ТЕС ГК (генеруючі компанії), за оперативною інформацією, відбулось 92 аварійні зупини енергоблоків – технологічні порушення (із них розслідувано та складено 75 актів технологічних порушень, розслідування інших технологічних порушень триває).

Так, за участю представників Держенергонагляду у вищезазначений період проведено розслідування 12 технологічних порушень на таких об’єктах генеруючих компаній:

-Запорізька ТЕС, Криворізька ТЕС, Придніпровська ТЕС ДТЕК «Дніпроенерго» (загалом 7 технологічних порушень);

-Зміївська ТЕС ПАТ «Центренерго» – 4 (технологічних порушень);

-Слов’янська ТЕС ПАТ «Донбасенерго» – 1 (технологічне порушення).

За результатами розслідувань 75 технологічних порушень на енергоблоках ТЕС ГК визначено організаційні причини виникнення цих порушень. Найбільша кількість відмов сталася через помилкові дії керівного персоналу (24 відмови), також значну частину відмов склали дефект ремонту та помилкові дії ремонтного персоналу (21 відмова), вина персоналу служб, лабораторій, цехів, відділів (17 відмов), вплив сторонніх осіб і організацій (7 відмов) та 6 інших відмов (дефекти)».

НЕТ КОММЕНТАРИЕВ

ОСТАВЬТЕ ВАШ КОММЕНТАРИЙ