НІ референдуму!

0
244

На тлі військових поразок росія екстрено втілює свій план щодо проведення незаконних “референдумів” на окупованих територіях Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей.

Розповідаємо, як Україна та світ відреагували на чергові спроби рф легалізувати свою окупацію, яку відповідальність може наздогнати учасників незаконних референдумів. А також згадуємо, які терміни отримали організатори “референдумів” у Донецьку та Луганську 8 років тому.

Фейковий “референдум” в ОРДЛО, а також Херсонській та Запорізькій областях: що відомо

Приєднання до росії через так звані “референдуми” – це догма всієї компанії з окупації Донецька та Луганська. Мантру про те, що окуповані території ось-ось приєднають до росії, пропагандисти періодично повторювали усі 8 років від початку окупації. Після поразки на Харківщині Росія вирішила втілити у життя свої пропагандистські скріпи.

Все почалося 19 вересня із звернення так званих “палат” “ДНР” та “ЛНР” до ватажків бойовиків цих двох угруповань Денису Пушиліну та Леоніду Пасічнику. Як під копірку подібні заяви розтиражували гауляйтери окупованих територій Запорізької та Херсонської областей. Потім вони негайно звернулися до РФ. Слідом позначили дати — 23 і 27 вересня. Не минуло й 48 годин, як президент рф Володимир Путін почув так звані республіки і публічно заявив про підтримку проведення “референдумів” за приєднання до Росії захоплених нею територій України.

Яка відповідальність чекає за псевдореферендуми на окупованих територіях:

Українцям, які братимуть участь у незаконних “референдумах”, загрожує кримінальна відповідальність. Про це заявила 3 ​​вересня Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук в ефірі національного телемарафону.

Яка відповідальність за організацію “референдуму”, орієнтованого на порушення територіальної цілісності?

Участь у псевдореферендумі може бути кваліфікована за однією з кількох статей про колабораціонізм та держзраду. Судячи з судової практики, дії організаторів “референдумів” за легалізацію так званих “днр” і “лнр” найчастіше класифікують за одним із пунктів статті 110-2 Кримінального кодексу України, а також різними частинами статті 111:

Зазіхання на територіальну цілісність. Стаття 110-2 КК України. Мінімальне покарання – 3 роки позбавлення волі, максимальне – довічне та конфіскація майна (якщо дії спричинили загибель людей).

Фінансування дій, вчинених з метою зміни кордонів території чи державного кордону України. Стаття 110 ч.2 КК України. Мінімальна відповідальність – позбавлення волі на строк від 3 років та позбавлення права обіймати певні посади на строк до трьох років із конфіскацією майна або без нього.

Державна зрада. Стаття 111 КК України. Мінімальна відповідальність – 12 років позбавлення волі, максимальна – довічно.

Незаконні “референдуми” в ОРДЛО: чому не варто в цьому брати участь

Під час воєнного стану проведення будь-яких виборів та “референдумів” – табу. Заборона передбачена частиною першою статті 19 Закону України “Про правовий режим військового стану”, виборчим кодексом України та ЗУ “Про всеукраїнський референдум”.

Що сталося з організаторами псевдореферендумів у Донецьку та Луганську: 6 історій колаборантів

1. СБУ відправило під суд голову ЦВК так званої ДНР. Найбільш гучною серед справ про колаборантів, які брали участь в організації “референдуму” справа Романа Лягіна, який у 2014 році був головою ЦВК так званої “ДНР”. 2019 року його було затримано СБУ на кордоні з Кримом. 2021 року Дніпровський районний суд Києва розпочав розгляд справи сепаратиста у закритому режимі. Йому інкримінують державну зраду, за яку йому загрожував термін 5, 7 чи 10 років у місцях позбавлення волі, а також участь у створенні терористичної організації.

2. Організатор ” референдуму ” ховався до, але був затриманий. Заарештований “референдуму”, що брав участь в організації, про створення так званої “ЛНР” у Попасній. 2014 року він очолював виборчу комісію цього незаконного голосування. 7 років ховався на території РФ, але СБУ провело операцію, в рамках якої він вимушено приїхав на територію України та був затриманий. За посягання на територіальну цілісність та недоторканність (ч. 2 ст. 110 Кримінального кодексу) загрожує позбавлення волі на строк від 5 до 10 років із конфіскацією майна або без такої.

3. Голова райради втратив свободу за організацію псевдореферендуму. Голову Мироновської районної ради, яка сприяла проведенню “референдуму”, було засуджено судом до 6 років позбавлення волі. Користуючись службовим становищем, він закликав депутатів на позачерговій сесії надати приміщення для незаконного голосування за відділення Донецької області. Крім цього, він налагоджував і координував роботу виборчих комісій сепаратистського “референдуму”.

4. Організатор голосування через 6 років потрапив до суду. У грудні 2020 року на 5 років позбавився волі організатор сепаратистського референдуму з Краматорська. 2014 року він став так званим “заступником голови дільничної виборчої комісії” окупаційної влади та організував у Краматорській загальноосвітній школі № 30 незаконне голосування за легітимізацію так званої “ДНР”. Його дії суд кваліфікував як зазіхання на територіальну цілісність.

5. Організатор “референдуму” визнала свою провину у суді. Мешканка Біловодська на Луганщині також не змогла уникнути відповідальності за участь в організації “референдуму”, крім цього вона брала участь у підрахунку голосів та складанні протоколів. Статті, якими було кваліфіковано її дії, передбачали відповідальність у вигляді позбавлення волі від 5 до 10 років.
Обвинувачена повністю визнала свою провину та активно допомагала суду у викритті інших учасників організації “референдумів”. Обвинувачена уклала із судом угоду про визнання провини.

6. Жительку Щастя було заочно засуджено на 7 років за “референдум”. “Заступника голови тервиборчкому” антиукраїнського “референдуму” суд засудив заочно. Вона активно брала участь в організації сепаратистського голосування у Троїцькому районі Луганської області. Після цього стала членом так званого парламенту на окупованих територіях Луганщини, де вона ховається від правосуддя. Суд визнав її провину у діях, спрямованих на зміну кордонів території та державного кордону України за попередньою змовою групою осіб. Злочинець отримала термін 7 років позбавлення волі, який почне обчислюватися з того моменту, як її затримають.

На заяву путіна про те, що їхня росія підтримає “референдуми” на захоплених територіях в Україні відповіли практично всі перші особи країни. Основне посилання — Україна продовжить відновлювати свою суверенність, а спроби рф легалізувати окупацію ніхто й ніколи не визнає у цивілізованому світі.

НЕТ КОММЕНТАРИЕВ