Терновка настойчиво призывает направить деньги МВФ на выплату населению субсидий

3
647

В городском бюджете Терновки не хватает денег. Близится отопительный сезон и депутаты Терновского горсовета понимают, что долги неплатежеспособного населения города лягут расходами на городской бюджет.

В этой связи вчера, 10 сентября, на сессии Терновского горсовета депутатами было принято обращение к Президенту Украины, к Верховной Раде Украины, к Кабинету министров.

В обращении, в частности, говорится:

«Ми, депутати, які представляють інтереси міської громади, глибоко обурені ситуацією щодо чергового необґрунтованого підвищення комунальних тарифів та цін на енергоносії для населення. Після тривалого карантину внаслідок коронавірусної інфекції, введення обтяжуючих нормативних актів для малого та середнього бізнесу, зростання рівня безробіття, падіння економічних показників в усіх сферах життєдіяльності українців представники центральної влади відкритим текстом анонсують підвищення тарифів для населення.

В нових платіжках українці вкотре бачать чергове підвищення тарифів.
Ми не можемо стояти осторонь гострих проблем, які хвилюють мешканців нашого краю. Для початку необхідно провести дієві реформи. Центральні органи влади в першу чергу повинні дбати про своїх громадян, підтримати бізнес, відновити економічну стабільність, віру і надію співвітчизників.

Вважаємо неприпустимими спроби перекласти відповідальність за оплату житлово-комунальних послуг на місцеві громади і відповідні бюджети. Це суперечить конституційним засадам розподілу повноважень між органами державної влади і місцевого самоврядування, зводить нанівець досягнення політики децентралізації у наданні громадам реальних можливостей для розвитку.

За останні два роки практично зруйновано систему нарахування субсидій для населення для компенсації зростання тарифів. Замість автоматичного нарахування субсидій тим, хто їх потребує, відбувається штучне обмеження можливостей для отримання допомоги. Але навіть попри такі обмеження кошти, передбачені на субсидії, витрачені на 90%.

На підставі вищевикладеного, враховуючи широкий суспільний резонанс, що призводить до зростання соціальної напруги, фракція Політичної Партії «Європейська Солідарність» закликаємо колег депутатів Тернівської міської Ради підтримати це звернення і направити до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України:

1. Вжити заходів для протидії монопольному підвищенню тарифів, забезпечити обгрунтований рівень тарифів і не допустити підвищення їх в майбутньому;

2. Відмовитись від перекладання відповідальності за оплату житлово-комунальних послуг на органи місцевого самоврядування; врахувати при ухваленні Державного бюджету на 2022 рік достатній обсяг коштів для захисту громадян і громад від підвищення тарифів;

3. Спрямувати достатній обсяг коштів від допомоги, що надійшла Україні від Міжнародного валютного фонду, на виплати субсидій для громадян на оплату житлово-комунальних послуг, а також забезпечити їх автоматичне нарахування субсидій тим, хто їх потребує”

Обращение было принято депутатами единогласно.

3 КОММЕНТАРИИ

  1. Очередной супер мега проект Тярновки-взять в долг у капиталистов чтобы все спустить в унитаз?

    • Очередной раз ЛОХ проперделся и очередной его комментарий спустили в унитаз общественного мнения.

  2. Какой дерзкий цинизм, ПП “ЕС” принимали нормативно-правовую базу в сфере ЖКХ, учавствовали в разработке схематозов, а-ля “Ротердам+”, после чего тарифы выросли на порядок, а теперь кошмарят центральную власть с требованием дерибана вкусняшек МВФ, от лица и в защиту обездоленных граждан.
    В церковь лучше сходите, да помолитесь о спасении своей грешной души.

ОСТАВЬТЕ ВАШ КОММЕНТАРИЙ