У Павлограді на шию малому бізнесу накинули петлю, – поліція зафіксувала факт порушення прав підприємців

0
563

Складається нездорова обстановка, коли міська влада, відтісняючи приватних підприємців і даючи можливість працювати лише обраним, сама входить у роль середньої руки бізнесмена, конкурувати з яким ніхто не може.

Петлю на шиї вже відчули перевізники нечистот, для яких ринок Павлограда закрився 2 лютого. Працювати у місті підприємці не можуть.

Вже 2 лютого стало відомо, що  вони довічно втратили можливість зливати стоки на очисні споруди КП “Павлоградводоканал”.

О 10. 00 годині ранку біля воріт очисних споруд скопичилось близько п`яти  асенізаторських машин, завантажених під завязку рідкими відходами. Їх не пропускали.

У Павлограді на шию малому бізнесу накинули петлю, - поліція зафіксувала факт порушення прав підприємцівНагадаємо, у зв`язку з перемогою в конкурсі по вивозу рідких відходів підприємства “Дебріс Компані”, решті заборонили привозити рідкі стоки на очисні споруди Павлограда, навіть якщо вони працюють за межами міста.

Хто і чому заборонив підрозділу КП “Павлоградводоканал”, якими є очисні споруди, невідомо. Про це не могла пояснити чергова жіночка, яка не відчиняла ворота, бо на то було “розпорядження начальства”.

– Один з нас привіз рідки відходи з с. Межирічі, але на очисні споруди м. Павлоград їх не приймають, – пояснюють підприємці. – КП “Павлоградводоканал” розірвав договірні відносини з нами в односторонньому порядку. Хоча рішення суду відновсано цього немає. Незрозуміло, на яких підставах Водоканал не винонує договірних умов. Але якщо я не буду виконувати свої договірні зобов’язання перед клієнтами, вони висунуть мені штрафні санкції.

Міська влада посилається на виконання Законів України “Про відходи…” , “Про надання комунальних послуг…”, але в законах немає допису, що послугу з вивозу рідких відходів має виконувати лише один виконавець. Ні Закони України, ні Постанови КМУ не забороняють працювати іншим підприємцям. Ми припущуємо, що діють якісь усні домовленності, певно є вказівка керівництву КП “Павлоградводоканал” заборонити іншим надавачам послуги з вивозу рідких відходів співпрацювати з приватними бізнесменами. Хоча саме законодавство зобов’язує монополіста, яким є КП “Павлоградводоканал”, заключати договори з усіма юридичними і фізичними особами, які можуть здійснювати свою підприємницьку діяльність. А нам кажуть, що тільки одна фірма має право здійснювати цю діяльність. Але ми бачимо, що мають змогу привозити рідкі відходи на очисні споруди й машини КП “Затишне місто”, й підприємства компанії ДТЕК та їн. Якась незрозуміла вибірковість.

До того ж, це для КП “Павлоградводоканал” теж заробіток: чим більше буде клієнтів, тим більше підприємство заробить. Але, мабуть простіше витребувати гроші з міського бюджету, ніж заробляти…

До підприємців вийшов директор очисних споруд Вячеслав Зайцев і сказав:

– У мене є усне розпорядження керівництва, які машини пропускати, а які не пропускати.

Пан Зайцев запропонував підприємцям проїхатись до Водоканалу та там з’ясувати, чому існує таке розпорядження – не пропускати приватних підприємців.

Тоді підприємці були вимушені визвати поліцію, оскільки вважають, що їх права порушені.

У Павлограді на шию малому бізнесу накинули петлю, - поліція зафіксувала факт порушення прав підприємцівПоліція приїхала на виклик швидко.

У Павлограді на шию малому бізнесу накинули петлю, - поліція зафіксувала факт порушення прав підприємцівЗавітав навіть начальник відділу реагування Павлоградського райвідділу поліції, майор поліціїї Руслан Скуратовець.

У Павлограді на шию малому бізнесу накинули петлю, - поліція зафіксувала факт порушення прав підприємцівПротоколи написані – факт порушення прав підприємців зафіксовано.

Доречі, саме в цей день, 2 лютого, тільки за одну ходку п’яти асенізаторських машин приватних підприємців, яких так і не пропустили на територію очисних спопуд, Водоканал втратив 1, 5 тис. грн. Адже підприємці платять Водоканалу 35 грн за 1 куб м стоків. Підприємці стверджують, що вони можуть привозити стоки по 4-5 разів на день. Тож, шкоду, яке комунальне підприємство “Павлоградводоканал” завдало собі навмисно всього за один день, порахувати не важко.

 

НЕТ КОММЕНТАРИЕВ

ОСТАВЬТЕ ВАШ КОММЕНТАРИЙ