На передодні Дня Незалежності в Україні можливі провокації

0
207

Правила та порядок поводження та дій населення при погрозі здійснення терористичного акту

На передодні Дня Незалежності в Україні можливі провокації, тому кожному потрібно знати правила та порядок поводження при погрозі здійснення терористичного акту.
Телефони чергових служб при виникненні надзвичайних ситуацій:

– чергова частина Павлоградського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області: 102, (05632) 6-22-31, 20-02-02;
– чергова частина відділу в м.Павлограді УСБУ у Дніпропетровській області: (05632) 6-01-20;

– чергова частина Павлоградського міськрайонного управління Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області: 101, (05632) 20-97-26, 050-270-03-66.

Для запобігання можливого терористичного акту або зменшення його наслідків необхідно дотримуватися наступних запобіжних заходів:
– не торкати у вагоні потяга (електрички, трамвая, тролейбуса, автобуса), під’їзді вдома або на вулиці (ринку, у громадських місцях і т.д.) безхазяйні пакети (сумки, коробки і т.д.) і не підпускати до них інших.
Терміново повідомити про знахідку черговому із вище вказаних служб.

Порядок першочергових дій персоналу підприємств, установ та організацій у разі отримання інформації про вчинення або загрозу вчинення терористичного акту:
– хто передає дане повідомлення;
– причини здійснення даного вчинку;
– які вимоги висуваються;
– можливий час вчинення терористичного акту.
Негайно повідомити в поліцію по телефону 102 та місцевий відділ Управління Служби безпеки України.
До прибуття підрозділів поліції провести наступні заходи:
– припинити роботу, заняття;
– вжити заходів до евакуації робітників, учнів, службовців, документації і т.п. на безпечну відстань від ймовірного місця вчинення терористичного акту;
– не допустити проникнення сторонніх осіб, відвідувачів, покупців, клієнтів на об’єкт.
У випадку виявлення предметів, що викликають підозру ні в якому разі самостійно не намагатися приймати будь-які дії по їх огляду, транспортуванню.

Пасажирам, водіям автобусів, трамваїв, таксі, кондукторам, працівникам установ при виявленні вибухових речовин або підозрілих предметів, в яких може знаходитися вибухівка (дипломати, сумки, коробки, пакети), з метою запобігання вибуху необхідно знати наступні правила:
– забороняється торкати і переміщати підозрілий предмет, засипати його ґрунтом або піском;
– забороняється користуватися електрорадіоапаратурою поблизу даного предмету;
– забороняється робити температурні, звукові, механічні, електромагнітні впливи на вибухові предмети;
– при виявленні хоча б одного підозрілого предмету не здійснювати пошук інших вибухонебезпечних предметів.

Водіям автобусів, трамваїв, таксі, кондукторам при виявленні підозрілих предметів необхідно негайно заглушити двигун (у трамваях і тролейбусах –знеструмити вагон) і вжити термінових заходів по евакуації пасажирів. Повідомити про виявлення вибухових речовин або предметів, схожих на вибухові речовини, а також інформацію про терористичні акти, що готуються, вибухи, на найближчі чергові частини правоохоронних органів.
Категорично забороняється здійснювати які-небудь дії з виявленим підозрілим предметом.

НЕТ КОММЕНТАРИЕВ

ОСТАВЬТЕ ВАШ КОММЕНТАРИЙ