Члени громадської організації «Молодіжна Ініціатива Реформ» відвідали Київ

0
777

Сучасний Київ – одне з найгарніших та найбільших міст Європи. Кожної пори року воно вбирається у різнобарвні шати. Цієї осені, коли воно майорить жовтим та багряними кольорами, гості із Західного Донбасу відвідали столицю на запрошення народного депутата України А.В. Мартовицького.

Поталанило й нам, молоді Павлограду, а точніше – членам громадської організації «Молодіжна Ініціатива Реформ».За один день ми відвідали майже всі місця, якими пишається Київ. Почали свою подорож з Володимирського собору, що знаходиться на бульварі ім.Тараса Шевченка. Саме тут можна побачити унікальні розписи собору, завдяки яким храм отримав статус культурної пам’ятки. В оформленні собору взяли участь таківідомі художники, як М.А. Врубель, В.М. Васнєцов, М.В. Нестєров, П.А. Сведомський та інші. На цьому наш екскурсійний маршрут не закінчився. Ми побували біля Золотих воріт, Андріївської церкви, мандрували вулицями міста, не оминули й Хрещатик та Майдан Незалежності.

Не забули загадати бажання коту Пантелеймону, який, за чутками, попередив господарів про пожежу ціною свого життя та вже давно став невід’ємною частиною київського фольклору. На шляху до Києво-Печерської Лаври мали можливість подивитися на монумент Батьківщини-матері. Відіграючи значну роль в об’єднанні східних земель, як духовний, соціальний, культурний та просвітницький центр, Києво-Печерська лавра мала заслужену славу не лише на території Київської Русі, а й у Польщі, Вірменії, Візантії, Болгарії та інших країнах. Для нас провели екскурсію по всьому історико-культурному заповіднику.

Але найцікавіше чекало нас далі. Трохи відпочивши, ми направились до будівлі, яка є однією з найголовніших у нашій країні – Верховної Ради. Екскурсовод провів захоплюючу та пізнавальну екскурсію, завдяки якій ми дізналися про її історію. На 2 поверсі парламенту розташована картина державотворення. Її автор – художник Олексій Кулаков. Сама ідея створення картини належить нардепу Івану Плющу. Але реалізували задум через ініціативу депутата Степана Гавриша. Бо саме він звернувся до художника з пропозицією намалювати таку картину розміром 2×5 метрів

. Відкрили її 22 серпня 2001 року, коли народні депутати зібралися в залі на урочисте засідання до 10-ї річниці незалежності України. На картині зображений історичний момент, коли 24 серпня 1991 року з присутніх в залі 362 депутатів 350 проголосували за незалежністьУкраїни, а після того історичного голосування группа нардепів занесла до зали великий прапор України і накрила ним трибуну.
Увесь цей час нас супроводжував народний депутат України Артур Мартовицький. Він гостинно зустрів своїх земляків, привітавши нас з прибуттям до Києва. Ми задавали йому безліч запитань, на які він, не втомлюючись, відповідав. Артур Володимирович провів нас до зали пленарних засідань, де відбувалося слухання дуже важливої для нас, молоді, теми, а саме – “Формування та реалізація державної молодіжної політики в Україні в умовах децентралізації”.

Спогади про цю подорож ще надовго залишаться в пам’яті, адже це не лише цікаво, а й пізнавально.

Члени громадської організації «Молодіжна Ініціатива Реформ» висловлюють вдячність народному депутату України Артуру Володимировичу Мартовицькому за можливість відвідувати столицю нашої Батьківщини саме в такому ракурсі, щоб пізнавати не лише історію й культуру Києва, а й розуміти, як влаштовані та як працюють керуючі органи нашої держави.

Члени громадської організації «Молодіжна Ініціатива Реформ»

НЕТ КОММЕНТАРИЕВ

ОСТАВЬТЕ ВАШ КОММЕНТАРИЙ