Мобілізований молодший сержант чесно зізнався у суді Павлограду, що він не Бетмен і не Залізна людина

0
586

 У Павлограді колишній командир бойової машини чесно зізнався судді, що злякався вступати в бій з окупантами і підірвав бойову готовність та боєздатність підрозділу. За це кримінальне правопорушення обвинуваченого позбавлено військового звання «молодший сержант» та направлено до дисбату.

Як повідомляється в матеріалах Павлоградського суду, розміщених у ЄРДР, молодший сержант, будучи військовослужбовцем військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період та проходячи її на посаді командира бойової машини командира механізованого відділення, 23.07.2022, перебуваючи в ротному опорному пункті поблизу с. Єлизаветівка, Покровського району, Донецької області, отримавши законний усний наказ свого прямого начальника командира механізованої роти про висування до бойових позицій в район населених пунктів Солодке та Новомихайлівка, для стримування бойових позицій в напрямку вказаних рубежів, відкрито відмовився виконати зазначений наказ начальника, чим підірвав бойову готовність та боєздатність підрозділу, що могло призвести до прориву російсько-окупаційними військами оборони Збройних Сил України на зазначеній ділянці оборони.

11вересня 2022 року між прокурором обвинуваченим укладена угода про визнання винуватості у відповідності до вимог ст. 472 КПК України.

Обвинувачений зазначив, що повністю погоджується з обвинуваченням, він після мобілізації проходив навчання в «Десні». Згодом прибув до м.Дніпро, звідки його направили до Донецької області, с. Єлизаветівка, Звідти був направлений на бойові позиції. Всередині липня був наданий наказ залишити позиції, після чого, він відійшов до с.Єлизаветівка. 23 липня 2022 року був наданий наказ повернутись на раніше зайняті позиції, однак він відмовився, бо злякався. У вчиненому розкаюється.

Суд ухвалив: визнати обвинуваченого винуватим у вчиненні злочину, передбаченого ч. 4 ст. 402 КК України, за який призначити йому узгоджене сторонами угоди про визнання винуватості покарання із застосуванням ст. 69 КК України у вигляді позбавлення волі строком на 2 (два) роки

На підставі ч. 1 ст. 62 КК України призначене покарання у вигляді двох років позбавлення волі, замінити на покарання у вигляді тримання у дисциплінарному батальйоні на той самий строк, визначивши  остаточне покарання у вигляді тримання в дисциплінарному батальйоні строком на два роки.

На підставі ст. 54 КК України за вчинення тяжкого злочину, передбаченого ч. 4 ст. 402 КК України, як додаткове покарання позбавити  військового звання «молодший сержант».

НЕТ КОММЕНТАРИЕВ