Міський голова відзвітував перед павлоградцями

0
406

Шановні павлоградці!

Наближається до завершення другий рік нашої спільної роботи і у відповідності до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» я, як міський голова, звітую перед громадою про виконання своїх повноважень у 2017 році.

Це був рік напруженої роботи, прийняття компромісних рішень, закріплення позитивних тенденцій розвитку міста з єдиною метою – максимально реалізувати інтереси нашої громади.

Звітувати перед вами мені не складно, адже у залі бачу багато тих, хто не стояв осторонь, а допомагав, не тільки словом, а й ділом, підставляв плече.

Тому сьогодні разом з вами хотів би проаналізувати, що вдалося зробити і над вирішенням яких питань необхідно працювати надалі, які корективи до наших планів необхідно внести.

Коротко характеризуючи роботу органів місцевого самоврядування, треба зазначити, що міська рада, виконавчий комітет та всі структурні підрозділи працювали стабільно і послідовно, забезпечуючи розвиток міста за пріоритетними напрямками, розв’язуючи поточні питання життя громади.

Для вирішення нагальних питань життєдіяльності міста у поточному році проведено 58 сесій міської ради та засідань виконкому (в тому числі – 26 позачергових), прийнято майже 2 тис. рішень та 415 розпоряджень. Я вдячний депутатам міської ради, членам виконкому, керівникам комунальних підприємств, органів самоорганізації населення за плідну працю в команді однодумців, за те, що нам вдалося не перетворити нашу роботу в арену політичного протистояння. Важливо, що наші зусилля щодо соціально-економічного розвитку міста знаходять розуміння та підтримку народного депутата України Мартовицького Артура Володимировичу та депутатів обласної ради.

Все це дало свої позитивні результати. За оцінкою соціально – економічного розвитку Дніпропетровської області, проведеною облдержадміністрацією, серед 13 міст області Павлоград отримав III місце за усіма сферами діяльності.

Міський голова відзвітував перед павлоградцямиЗупинюсь на основних результатах соціально-економічного розвитку міста.

В поточному році міська влада ставила перед собою цілий ряд завдань щодо розвитку міста і забезпечення реалізації та належного фінансування 68 бюджетних і 28 міських цільових програм.

Для того, аби все працювало, як єдиний механізм, треба було, в першу чергу, забезпечити виконання міського бюджету. Тому що, бюджет – це та основа, від якої залежить благополуччя кожного міста.

Якщо взяти тільки цифри, то ми бачимо позитивну динаміку збільшення міського бюджету. Завдяки проведенню ефективної бюджетної політики нам вдалося перевиконати планові надходження до міського бюджету на 46 млн. грн., що дало змогу направити додатковий фінансовий ресурс на вирішення першочергових проблем.

Як ви бачите на слайді, переважна частина усіх коштів бюджету, а саме – 454,4 млн. грн. або 86,2% спрямована на захищені статті.

З них на заробітну плату працівників бюджетної сфери – 72,7 %.

В тому числі:

установ освіти – 33,9 %,

охорони здоров’я – 26,2 %,

інших установ – 12,6 %.

Я хочу звернути вашу увагу на те, що в цьому році ми збільшили на 122,0 млн. грн. або на 46 % видатки на заробітну плату працівникам бюджетних установ. Це в першу чергу на підвищення заробітної плати освітянам та підвищення мінімальної заробітної плати усім працівникам бюджетної сфери. Також, з міського бюджету було направлено на підтримку матеріально – технічної бази освітньої та медичної галузей 115,1 млн. грн. у зв’язку з недостатнім їх фінансуванням з державного бюджету.

Бюджет нашого міста має яскраво виражену соціальну спрямованість.

В повному обсязі профінансована міська програма «Соціального захисту окремих категорій населення», на яку було передбачено 7,2 млн. грн.

Особлива увага приділялася підтримці учасників АТО та їх сімей.

Протягом року, 68 учасників АТО отримали матеріальну допомогу на суму – 523,0 тис.грн.

Також, надано щорічну одноразову матеріальну допомогу на вирішення соціально – побутових проблем та оплату житлово – комунальних послуг 17 членам сімей загиблих військовослужбовців (по 10,0 тис.грн. кожному) та 6-ти сім’ям загиблих військовослужбовців, (в яких виховується 7 дітей, віком до 16-ти років) на суму – 81,0 тис.грн.

Виплачено матеріальну допомогу 53 тимчасово переміщеним особам на суму – 47,0 тис.грн.

175,5 тис. грн. виплачено постраждалим мешканцям будинку 569 на вул. Дніпровська.

Крім цього, в поточному році сесією міської ради прийнято рішення надавати щомісячну матеріальну допомогу членам сімей загиблих в АТО по 1640 грн. кожному.

За кошти міського бюджету забезпечено:

  • харчування учнів пільгової категорії;

  • відшкодування лікарських засобів по пільговим рецептам;

– підтримку хворих на туберкульоз;

  • – надання медичних послуг ветеранам війни, тощо.

Кошти, які ми змогли направити на вирішення житлово-комунальних питань та благоустрій, значно скромніші:

– на заходи з благоустрою міста направлено – 25,8 млн. грн.;

– капітальний ремонт житлового фонду – 5,1 млн. грн.;

На поточний ремонт та експлуатаційне утримання доріг вдалося направити 25,7 млн. грн., що на 28 % більше в порівнянні з 2016 роком.

Але були у нас і не заплановані витрати. Іспитом для всіх став початок опалювального сезону. Його було розпочато з затримкою на декілька діб через борги населення за послуги теплопостачання. А борг населення на 1 жовтня склав майже 85 млн. грн.

Щоб розпочати опалювальний сезон ми вимушені були з міського бюджету сплатити 29,4 млн. грн.

Хочу, щоб усі розуміли: борги населення за тепло «витягли з кишені» бюджету кошти, які могли б бути спрямовані на ремонт доріг, ліфтів, покрівель, благоустрій, утеплення шкіл і садочків та інше.

Основною бюджетоутворюючою галуззю міста залишається промисловість. Її питома вага за надходженнями податку з доходів фізичних осіб складає практично половину суми надходжень до міського бюджету.

Обсяг реалізованої продукції по місту (з урахуванням всіх шахтоуправлінь ПрАТ «Павлоградвугілля») у 2017 році склав 19,6 млрд. грн. проти 12,8 млрд. грн. у 2016 році. Питома вага реалізації промислової продукції м.Павлоград в загальному обсязі по Дніпропетровській області складає 5,9% (у 2016 році – 5%).

Обсяг виробництва промислової продукції, на жаль, знизився на 5,5% у порівнянні з минулим роком і склав 634,4 млн.грн.

Середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника складає 6782 грн., вона зросла на 33,4% відповідно до 2016 року. По промисловим підприємствам міста середня заробітна плата становить 7301 грн. (140% до відповідного періоду 2016 року).

Станом на 1 грудня тільки одне підприємство має заборгованість по виплаті заробітної плати – це підприємство-банкрут «Павлоградський комбінат хлібопродуктів», сума заборгованості майже 1,6 млн. грн.

Всі виплати з держбюджету за пільгами, пенсії, допомоги, своєчасне оформлення субсидій здійснюються в повному обсязі.

Ми закінчуємо другий рік реалізації «Стратегії розвитку міста на період до 2020 року».

Об’єднуючи ресурси всіх можливих джерел фінансування, незважаючи на певні труднощі з виконанням бюджету в умовах децентралізації, ми впевнено рухались до намічених цілей.

І в результаті спільної роботи у 2017 році нам вдалося:

Провести реконструкцію пішохідного мосту через р. Вовча до парку 1 Травня, який нарешті стане комфортним і безпечним для всіх мешканців міста.

На даний час оновлення пішохідного моста на фінішній прямій. Його довжина 90 метрів, ширина – 3,5, висота – знижена, а для людей з обмеженими можливостями змонтовані пандуси і додаткові поручні.

Вартість робіт з реконструкції мосту коштувала обласному бюджету 12,1 млн. грн.Міський голова відзвітував перед павлоградцями

Ми продовжуємо втілювати в життя девіз «Павлоград – місто без околиць». Як ви пам’ятаєте, минулого року льодова ковзанка була перенесена з Соборної площі і вже другий рік працює на мікрорайоні ПМЗ на базі ФСК ім. В.М.Шкуренка.

В цьому році відкрито скейт- ленд парк на вул. Комарова на мікрорайоні ім.40 років Жовтня. Парк отримав не тільки скейт-ленд з комплексом майданчиків для велосипедистів, скейтерів, занять волейболом, баскетболом, воркаутом, а, також, дитяче містечко та нове освітлення, лавочки, урни, тротуарні доріжки.

Відкриття скейт-ленду стало можливим завдяки конкурсу «Громада своїми руками» та співфінансуванню з міського та обласного бюджетів. Загальна вартість проекту – 2,9 млн. грн., з них 2,1 млн. грн. – з міського бюджету, 600 тис.грн. – обласний бюджет, 200 тис. грн. – ПрАТ ДТЕК «Павлоградвугілля» в рамках конкурсу « Громада своїми руками».

Також, відновлено освітлення, встановлені лавочки та урни і в парку на сел. ім. 18 Вересня.

На сел. Хіммаш відкрито філію амбулаторії № 2, а на селищі РТСамбулаторію № 6 (вартість робіт та обладнання – 1,0 млн. грн.).

Придбано обладнання для 13 дитячих майданчиків вартістю 1,1 млн. грн., 4 з яких вже встановлено (адреси ви можете побачити на слайді). Роботи по влаштуванню майданчиків продовжуються.

Ми й надалі будемо намагатися розвивати інфраструктуру мікрорайонів міста.Міський голова відзвітував перед павлоградцями

З метою підтримки матеріально – технічної бази закладів бюджетної сфери:

Для Центру первинної медичної допомоги придбано автомобіль DAEWOO та медичне обладнання (загальна вартість -317 тис.грн.).

Проведено заміну 180 дверей та вікон на енергозберігаючі у закладах освіти та охорони здоров’я (вартість -700 тис. грн.).

Виконано капітальний ремонт з впровадженням енергозберігаючих заходів в будівлі дитячого закладу № 8 (вартість робіт – 3,3 млн. грн.).

В цьому році вперше в нашому місті на базі Павлоградського міського ліцею відкрито кабінет психологічного розвантаження для занять дітей з особливими потребами (вартість робіт – 375 тис.грн.).

Це дозволяє таким дітям здобувати знання, спілкуватися зі своїми ровесниками та відчувати себе рівними у суспільстві.

Інклюзивна освіта – це реалізація права дітей з особливими потребами на самостійне життя, їх шанс мати друзів і товаришів. Це можливість їх подальшого працевлаштування та адаптації у суспільстві. Сподіваємось, що у 2018 році розпочне роботу Інклюзивно-ресурсний центр в приміщенні центру позашкільної роботи.

В цьому році нам вдалося вирішити багаторічну проблему безпритульних собак. З січня 2018 року розпочне свою роботу притулок для бездомних тварин. Це дасть змогу гуманно вирішити проблему з безпритульними собаками. Кошторисна вартість будівництва склала 3, 2 млн. грн.

Найбільш значущі об’єми, які вдалося реалізувати в комунальній сфері міста, це:

завершення виконання робіт з реконструкції дорожнього покриття на вул. Успенська за рахунок коштів обласного бюджету (вартість робіт – 16 млн. грн.).

Також, за кошти обласного бюджету місто отримало універсальний навантажувач «Bobcat» з навісним обладнанням вартістю 3,4 млн. грн.

Завершено капітальний ремонт житлового будинку № 569 на вул. Дніпровська (1 та 2 під’їзд), який був зруйнований внаслідок вибуху газу (вартість робіт -1,9 млн. грн.).

Завершено перший етап капітального ремонту житлового будинку №18 на вул. Ливарна для тимчасово переміщених осіб (вартість робіт – 2 млн. грн.).

Встановлено 240 лічильників тепла в багатоповерхових будинках (вартість робіт – майже 3,6 млн. грн.).

Завершено реконструкцію КНС-3 з підвідним колектором та реконструкцію аварійних ділянок напірного колектору на вул. Західнодонбаська (вартість робіт – 7,8 млн. грн.).

Вперше виділено 4,4 млн. грн. з міського бюджету для співфінансування робіт по капітальному ремонту житлового фонду ОСББ.

Протягом року комунальними службами міста проведено ряд робіт, направлених на реалізацію проектів за напрямком Стратегії «Комфортне і безпечне місто».

З початку року капітально відремонтовано покрівлі 6 житлових будинків на суму 1,8 млн. грн.

Підготовлена документація на виконання капітального ремонту покрівель ще 27 житлових будинків на суму 16,7 млн. грн.

Виконаний капітальний ремонт 4 ліфтів на суму 1,4 млн. грн.

Більше ніж 357 тис. грн. направлено на виконання робіт з капітального ремонту вимощення навколо будинків №6 на вул. Поштова та №76-б на вул. Харківська та ремонт пошкоджених кабельних ліній до житлових будинків.

Якісне виконання робіт неможливе без спеціалізованої техніки.

Тому, крім «Bobcata», що ми отримали за обласні кошти, за кошти міського бюджету (1,1 млн.грн.) придбано спеціалізовану техніку для виконання робіт з благоустрою міста:

– автопричіп для перевозки обладнання;

універсальна установка з ремонту дорожнього покриття МІРА;

– фрезова установка на «Bobcat»;

– швонарізчик;

– універсальна стріла-маніпулятор «Пронар» для виконання робіт по покосу трави та чистки дренажних каналів.

До кінця року планується придбати трактор «МТЗ-82» вартістю 550 тис.грн., а, також, навісну косу на трактор за 29 тис. грн.

З метою зменшення кількості несанкціонованих стихійних смітників встановлено 45 контейнерів для збору твердих побутових відходів у приватному секторі. Постійно проводяться роботи по ремонту майданчиків для збору побутових відходів.

На благоустрій міста (утримання та поточний ремонт вулично-дорожньої мережі, зовнішнього освітлення, утримання цвинтарів, пляжів, тощо) з міського бюджету спрямовано майже в 2 рази більше коштів, ніж в минулому році – 29,6 млн. грн.

Для поліпшення виконання робіт з прибирання території мікрорайонів міста, комунальним підприємством «Затишне місто» організовані додаткові дільниці з благоустрою на вул. Паркова,10 для обслуговування мкр. Палмаш та 40 років Жовтня, на вул. Заводська, 28 для обслуговування мкр. ім.18 Вересня. У 2018 році планується відкриття дільниць з благоустрою на мікрорайонах ПЗТО і Шахтобудівників.

Видалено та проведено санітарну обрізку 2650 аварійних дерев, висаджено більше 1000 дерев та кущів (з них 610 кущів троянд) (вартість робіт – 3,2 млн. грн.).

Заходи по озелененню міста, які проводились протягом 2017 року, об’єднали міську владу, підприємців, громадські організації, небайдужих містян та стали поштовхом для створення гарних, затишних, ландшафтних подарунків для городян.

В 2017 році у міста з’явилося своє «серце» та стела з освідченням у любові до Павлограда, а, також, нові сучасні об’єкти публічного простору. Вони прикрасили центральну частину нашого міста та стали улюбленим місцем для фотографування та відпочинку павлоградців.

Такі місця зазвичай формують імідж та враження про місто. А ми прагнемо щоб воно було найкращім. Саме сучасність і краса міських парків, зон відпочинку, скверів, клумб створює настрій та затишок. На жаль, стає боляче, коли бачиш, що є люди, які не тільки самі нічого не роблять, а і не бережуть та руйнують те, що зроблено іншими. Нашою інспекцією з благоустрою протягом року видано майже 800 приписів та адміністративних протоколів за порушення правил благоустрою.

В 2017 році ми продовжили співпрацю з ЄС/ПРООН в рамках проекту «Безпечне та комфортне місто». В цьому році в місті встановлена 41 камера зовнішнього відео спостереження на суму 800 тис. грн., з яких 147,4 тис. грн. – кошти міського бюджету.

Всього встановлено 52 камери.

За три останні місяці за допомогою інформації з камер відеоспостереження відділом поліції розкрито 10 фактів ДТП, 1 – викрадення автотранспорту, 1 – пограбування.

За допомогою встановлених відеокамер через офіційний сайт міської ради кожний може побачити у режимі реального часу, усе, що відбувається на центральній площі міста.

Роботу по встановленню камер відеоспостереження плануємо продовжити і в 2018 році.

Для підвищення безпеки дорожнього руху планується встановлення світлофорних об’єктів на перехрестях вулиць Дніпровська – Плєханова, Полтавська – Соборна (вартість проектних робіт -95 тис. грн.).

Виконуючи накази виборців, у поточному році міська влада продовжує роботи з освітлення вулиць.

З початку року відновлено зовнішнє освітлення на 28 вулицях та провулках, територіях шкіл, у парках, на прибудинкових територіях багатоквартирних будинків на загальну суму понад 2 млн. грн.

До кінця року планується завершити роботи з реконструкції мереж зовнішнього освітлення на вул. Полтавська, вартістю 446,9 тис. грн.

Сподіваюсь, ви всі помітили, що з 1 листопада зовнішнє освітлення нашого міста не вимикається протягом всієї ночі, що дає змогу мешканцям почуватися більш комфортно та безпечно.Міський голова відзвітував перед павлоградцями

Для більш ефективної роботи з утримання доріг в комунальному підприємстві «Затишне місто» створена бригада з ямкового ремонту асфальтового покриття, для якої придбана спеціалізована техніка.

За рахунок міського бюджету з початку року виконано роботи з поточного ремонту доріг 105 вулиць на загальну суму 8,7 млн.грн., в тому числі:

-грейдування 19 вулиць на суму 1,5 млн. грн.;

-ямковий ремонт доріг 44-х вулиць на суму 4,9 млн. грн.;

-ямковий ремонт прибудинкових доріг, тротуарних доріжок та зупинок громадського транспорту на 42-х вулицях на суму 2,3 млн. грн.

На слайді ви бачите перелік вулиць, на реконструкцію та капітальний ремонт яких в цьому році розроблено проектно-кошторисну документацію. На це з міського бюджету виділено 409 тис.грн.

Виконано капітальний ремонт дорожнього покриття прибудинкових територій будинків № 29 та № 44/50 на вул. Центральна. Вартість робіт – 1,3 млн. грн.

Завершується розробка проектно-кошторисної документації для виконання робіт з:

– «Реконструкції скверу Шевченка» (50 тис.грн.) та «Реконструкції Дитячого скверу» (82 тис.грн.);

– «Будівництву розвідувально-експлуатаційної свердловини питної води в районі будинків 1, 3 на вул. Малиновського та будинків 5, 9, 11 на вул. Балашовська» (20 тис.грн.);

– «Реконструкції трубопроводу на вул. Озерна» (45 тис. грн.).

З метою забезпечення міста якісними послугами з водопостачання та водовідведення:

Встановлено 8 станцій автоматичного керування насосними агрегатами на підвищувальних насосних станціях, що не тільки забезпечує надійність та безперебійність водопостачання в багатоквартирні будинки міста, а і економить електроенергію до 70 тис. кВт на рік, а це – 140,0 тис. грн.

Завершено будівництво каналізаційного колектору будинка № 54 на вул. Миру, вартістю 74 тис. грн.

Комунальним підприємством «Павлоградтеплоенерго» при підготовці до опалювального сезону 2017-2018р.р. підготовлено 19 котелень, 13 теплових пунктів, замінено понад 2,3 км тепломереж, виконана ізоляція понад 6 км. трубопроводів опалення.

Розроблено схему теплопостачання міста, яка містить аналіз сучасного стану теплової мережі і котелень та пропозиції по їх модернізації. Ця схема надасть можливість місту брати участь в регіональних та державних інвестиційних програмах розвитку теплопостачання населених пунктів.

Значна увага в місті приділяється вирішенню питань запобігання виникненню надзвичайних ситуацій.

Протягом 2017 року на території міста виникло 270 надзвичайних подій, із них 226 пожеж.

Резонансними подіями в цьому році можна вважати пожежу на території полігону твердих побутових відходів на площі понад 2 га та лісову пожежу на площі 47 га.

Полігон твердих побутових відходів вже досяг своєї критичної межі. Для продовження розміщення на ньому відходів, необхідно збільшити площу полігону на 10 гектарів. На сьогодні детальний план розробки території завершений та затверджений. Тепер все залежить від того, коли облдержадміністрацією буде розроблено проект відводу землі.

Масштабна лісова пожежа в урочищі «Піски», під час якої вогонь розповсюдився на велику площу та загрожував поширенням на житловий приватний сектор, стала важким випробуванням для всіх нас.

Для ліквідації пожежі було задіяно понад 70 одиниць техніки та пожежна авіація. Поряд з професійними пожежниками, на боротьбу зі стихійним лихом стали працівники комунальних підприємств міста, лікарі, просто небайдужі павлоградці.

Завдяки своєчасно наданій допомозі, професійним діям особового складу та залученим силам, вдалося уникнути розповсюдження вогню на прилеглі житлові будинки міста та дачні садиби, і пожежа була досить швидко локалізована та ліквідована. Ми ще раз довели, що справжня сила нашої громади – у єдності, разом ми здолаємо будь які труднощі.

Розуміючи, що сьогодні малий бізнес є базою для стабільного розвитку економіки міста, а також вирішення соціальних проблем безробіття та підвищення рівня життя, цьому напрямку в Стратегії… ми визначили окремий розділ «Відкрите місто активного бізнесу та громади».

В Павлограді зареєстровано понад 8,5 тисяч підприємців.

На жаль, чисельність зареєстрованих за два останні роки має тенденцію до незначного зниження, особливо фізичних осіб – підприємців.

Для вирішення питань підтримки та розвитку малого і середнього бізнесу діє міська Програма сприяння розвитку та підтримки підприємництва на 2016-2018 роки.

В рамках співпраці бізнесу та влади нашого міста проводяться практичні заходи:

  • – впроваджено систему підвищення освітнього рівня діючим підприємцям, а для школярів та студентів – навчання основам бізнесу;

  • – успішно реалізується  Концепція розвитку молодіжного підприємництва;

  • – проводяться безкоштовні освітні семінари-тренінги з питань праці, податкового законодавства тощо за участю спеціалістів фіскальної служби, Центру зайнятості  та  Державної служби  з питань праці та інших фахівців;

  • – працює координаційна рада з питань розвитку підприємництва.

Активно проводиться робота щодо розвитку торгової мережі в місті, будуються стаціонарні тимчасові споруди для організації торгівлі. Ми знаємо, що в деяких випадках встановлення МАФів викликає незадоволення мешканців. Але хочу зазначити, що завдяки їх роботі до міського бюджету додатково надійшло майже 700 тис. грн. Крім цього, за рахунок підприємців проводиться благоустрій прилеглої території, освітлення тощо.

Гарним прикладом стимулювання активності громадян та бізнесу для вирішення актуальних соціально-економічних проблем є щорічний конкурс міні-проектів «Громада своїми руками», ініційований Компанією ДТЕК.

Дуже приємно, що з кожним роком активність мешканців Павлограда зростає.

У цьому році на суд конкурсної комісії було подано 54 цікавих проекти, 28 з яких стали переможцями.

Ми вдячні кожному, хто долучається до громадських ініціатив та підтримує активних павлоградців.

Завдяки реалізації проектів в місті з’явилися:

у дворах та дитячих садках спортивні та ігрові майданчики;

енергозберігаючі вікна;

в школах – творча майстерня, хобі-клас, затишне подвір’я, біологічна лабораторія;

в музеї – етнографічний куточок «Українська гостинна садиба» тощо.

З метою залучення інвестицій ми намагаємось приймати участь в різних конкурсах, грантових проектах та програмах.

Наше місто співпрацює з різноманітними міжнародними організаціями, які мають пріоритетами своєї діяльності сприяння розвитку місцевого самоврядування, енергоефективність та заходи направлені на поліпшення рівня життя людей. Основними партнерами міста є:

Програма розвитку ООН в Україні (ПРООН), Північна екологічна фінансова корпорація (НЕФКО), Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ),Агенція США з міжнародного розвитку (USAID), Український фонд соціальних інвестицій за фінансової підтримки Уряду Німеччини та ін.

Протягом 2017 року нами розроблено та подано проекти для участі у 6 грантових програмах, які охоплюють близько 30 проектів по місту в сфері освіти, охорони здоров’я, житлового та комунального господарства. Основними заходами проектів є запровадження енергозберігаючих технологій.

Покращення стандартів життя за рахунок підвищення енергоефективності у соціальній інфраструктурі нашого міста стало головною метою при впровадженні проектів за напрямком « Енергоефективність».

З метою оцінки ефективності використання фінансових ресурсів бюджетними закладами, а також оцінки можливості зниження витрат бюджетних коштів з вересня 2017 року в місті розпочата робота по впровадженню енергомоніторингу.

Наше місто вже третій рік співпрацює з Проектом ЄС/ ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» в рамках Угоди про партнерство на 2015-2017 роки.

У цьому році реалізовано 7 проектів, направлених на впровадження енергоефективних заходів в об’єднаннях співвласників багатоповерхових будинків. Підтримка даної ініціативи з міського бюджету становить 738 тис.грн., внесок ОСББ – 293 тис.грн., грантова підтримка – 1 млн.грн.

За результатами плідної співпраці місту Павлоград виділено додаткову квоту на загальну суму 481 тис. грн. для підтримки трьох проектів.

За підтримки німецького товариства GIZ реалізовано проект «Реконструкція системи опалення з встановленням модульного теплового пункту в Павлоградському міському ліцеї», вартістю 716 тис. грн.

За підтримки німецького проекту “Енергоефективність у громадах”, містом Павлоград реалізуються проекти «Реконструкція системи опалення з встановленням модульних теплових пунктів в загальноосвітніх школах № 7 та № 11». Проекти передбачають встановлення модульних теплових пунктів з погодозалежним автоматичним регулюванням та дистанційним моніторингом показників роботи, утеплення трубопроводів, проведення гідравлічного балансування системи опалення. Загальна вартість – 1,3  млн. грн.

Також, проведено заміну вікон на енергозберігаючі у школі № 12 та ремонт підвісної стелі у Палаці творчості на загальну суму 578, 6 тис. грн.

За напрямком «Місто здоров’я» ми продовжуємо роботу, спрямовану на розвиток мережі закладів охорони здоров’я, запровадження інноваційних методів лікування, залучення в місто молодих фахівців, зміцнення матеріально-технічної бази шляхом оснащення сучасним медичним обладнанням. На сьогоднішній день, в структуру первинної медико-санітарної допомоги входить 9 амбулаторій, які максимально наближені до місця проживання пацієнтів.

У 2017 році на утримання лікувальних закладів міста з різних бюджетів виділено 175,0 млн. грн., з них 55,5 млн. грн. з міського бюджету направлено на заробітну плату, енергоносії, підтримку матеріально – технічної бази чотирьох міських лікарень, незважаючи на те, що вони є комунальними закладами обласної ради.

В рамках співпраці з іншими громадами з метою забезпечення повноцінного медичного обслуговування населення вперше було укладено договори з 9 територіальними одиницями на загальну суму 3,9 млн. грн., що на 70% більше, ніж у 2016 році. Це дозволило Павлоградському пологовому будинку, який приймає породіль зі всього Західного Донбасу,   придбати  сучасну діагностичну систему для обстеження новонароджених вартістю 435 тис. грн.

З квітня 2017 року стартувала Державна програма «Доступні ліки». За рахунок субвенції з державного бюджету малозабезпечені громадяни міста вже отримали безкоштовні ліки на загальну суму 1,9 млн. грн.

Останні десять років в Павлограді спостерігався дефіцит медичних кадрів. Молоді фахівці не поспішали приїжджати працювати в медустановах Павлограда через відсутність житла. У 2016 році ми почали вирішувати цю проблему – молодим спеціалістам надано 10 квартир. На сьогодні в лікувально-профілактичних закладах міста Павлограда проходять інтернатуру з подальшим працевлаштуванням у наших лікарнях та амбулаторіях 35 лікарів-інтернів, з них тільки у цьому році до інтернатури зараховано 20 спеціалістів.

Медична галузь нашого міста – одна з найкращих в області за основними показниками роботи лікувальних закладів. За статистичними даними, народжуваність в Павлограді вище ніж по області. А це показник, який характеризує стан здоров»я населення, краще ніж будь-який інший. Приємно і те, що медична сестра міської лікарні №1 м.Павлограда увійшла в трійку найкращих медичних сестер у Дніпропетровській області, а Павлоградська станція екстреної медичної допомоги отримала перемогу в обласних змаганнях на звання кращої бригади.

Розуміючи, що профілактика здоров’я не менш важлива, ніж лікування, в місті приділяється велика увага розвитку фізичної культури та спорту. У нас функціонують 326 спортивних споруд, щороку проводиться понад 250 спортивних заходів. На реалізацію молодіжної політики і розвиток фізичної культури та спорту в 2017 році з міського бюджету використано 15,1 млн.грн., що на 7 млн. більше, ніж у 2016 році.

Важливо, що наші зусилля у розвитку спортивної сфери міста не тільки виховують прагнення до здорового способу життя, але й сприяють позитивним результатам у спорті високих досягнень.

Наші спортсмени виборюють призові місця на Чемпіонатах світу, Європи, всеукраїнських та обласних змаганнях. Для підтримки талановитої молоді вперше в 2017 році запроваджено стипендії міського голови провідним спортсменам міста — переможцям Чемпіонатів та Кубків Світу. За звітний період стипендії отримали шість павлоградців.

Також, продовжена практика вручення стипендій 50 кращим учням шкіл та студентам.

Працює програма навчання дітей плаванню в басейні водно-спортивного комплексу “Юність” за рахунок міського бюджету (145 тис.грн.). Плавальний басейн в 2017 році відвідало більше тисячі дітей.

Крім цього, також за бюджетні кошти, діти з обмеженими фізичними можливостями проходять комплекс реабілітації в водно-спортивному комплексі “Молодість”.

Ми продовжуємо збільшувати обсяги фінансування Фонду літнього працевлаштування молоді в період літніх канікул. В поточному році 90 дітей було залучено в роботах з благоустрою міста. Вони отримали не тільки заробітну плату в сумі 190 тис. грн., а й пам’ятні подарунки.

Робота підлітків на літніх канікулах – це не тільки перший трудовий досвід, а й виховання у молоді почуття патріотизму та любові до рідного міста. У 2018 році плануємо ще збільшити фінансування цього напрямку.

Якість навчально-виховного процесу залежить не тільки від професіоналізму освітян, а і від стану матеріально-технічної бази закладів освіти. Тому, в цьому році за напрямком «Місто якісної освіти» ми продовжували реалізовувати проекти, спрямовані на розвиток та зміцнення матеріально-технічної бази дошкільних і шкільних установ.

Фінансування системи освіти становить майже 30 % від загального бюджету міста, це складає 216,5 млн.грн.

В цьому році нами були вжиті конкретні заходи для вирішення проблемного питання забезпечення дошкільною освітою маленьких мешканців міста. В результаті, у 2018 році ми чекаємо на завершення робіт з відкриття трьох різновікових груп для дітей дошкільного віку та двох перших класів в НВК № 2. Вартість робіт складає 11, 3 млн. грн. (обласний бюджет).

Крім цього, за сприяння фонду ЮНІСЕФ у липні розпочато роботи по ремонту 7 груп у дитячих закладах № 5, 47, 60, 61, 65, що дасть можливість забезпечити дошкільною освітою майже 250 дітей.

Продовжується фінансування з міського бюджету підвезення до Дніпровських спеціалізованих закладів освіти дітей з особливими освітніми потребами та вперше в цьому році здійснюється забезпечення проїзними квитками 22 -х студентів із числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування. Сума видатків -175 тис.грн.

Другий рік поспіль організовується підвезення майже 400 учнів до місця навчання з віддалених районів міста, на це використано 410,9 тис. грн.

Всі ми знаємо, що культура – це не тільки розвиток творчих здібностей, а ще і духовне виховання. Понад півтори тисячі різних за віком павлоградців займаються у 23 творчих колективах. В поточному році на сферу культури виділено з міського бюджету 25,7 млн. грн., з них 1,1 млн. грн. направлено на укріплення та розвиток матеріально – технічної бази закладів культури.

Протягом року проведено близько 300 культурно – масових заходів. Ми пишаємося нашими творчими колективами та вихованцями, які приносять славу рідному місту, здобуваючи перемоги у міжнародних, всеукраїнських, обласних фестивалях та конкурсах. Юні таланти нашого міста відомі не лише в Україні, а і далеко за її межами.

Завдяки тому, що в нашому місті активно співпрацюють мешканці різних національностей, Павлоград включено в Програму «Інтеркультурні міста». В даному проекті приймають участь 130 міст, з них з України – всього 6. Цей проект дає нам змогу розвивати дружні соціально-культурні звязки з іншими містами, як України, так і Європи.

Ми продовжуємо дотримуватись політики прозорості та відкритості у своїй діяльності:

– особлива увага приділяється безпосередньому спілкуванню з жителями міста та особистим прийомам громадян. Протягом року проведено 45 прийомів. Прийнято більше 300 городян;

– під постійним контролем перебуває робота із зверненнями громадян. З початку року до виконавчого комітету надійшло майже 4 тисячі звернень;

– все більшим попитом користуються такі сучасні форми спілкування, як системи «Відкрите місто» та платформа електронних петицій, які надають павлоградцям можливість активно приймати участь у розвитку міської громади;

– ефективно працює Єдиний диспетчерський центр міста. За час його існування працівники вже здобули досвід у взаємодії з підприємствами, від яких залежить життєдіяльність міста, для оперативного вирішення проблемних питань городян. В цьому році центром опрацьовано близько 20 тис. інформаційних та довідкових звернень;

– практично щомісяця проводяться зустрічі з представниками ЗМІ в різних форматах – прес-конференції, прес тури, брифінги, круглі столи тощо;

– активно працює Громадська рада при міськвиконкомі.

Забезпечувати своєчасне інформування населення про роботу міської влади та ефективний громадський контроль і зворотній зв’язок з павлоградцями допомагає офіційний сайт Павлоградської міської ради. Важливо зазначити, що в цьому році почали працювати власні сайти окремих структурних підрозділів виконкому та комунальних підприємств.

Таким чином, прозорість та відкритість влади, як я зазначав ще у своїй передвиборчий програмі, є важливими орієнтирами в розвитку нашої громади. Навіть двері в будівлі виконкому, які будуть поступово замінюватись в процесі ремонту, робляться прозорими.

Ми вважаємо, що наше місто з великим потенціалом. По суті, практично все, що придумало людство, створюється на території нашого міста: від видобутку вугілля, металургійного і хімічного виробництва до банківської діяльності та космічних технологій.

Ми повинні максимально ефективно використовувати наявні ресурси і сили, щоб ефективно втілити необхідні зміни в життя.

Реалізація нашої Стратегії розвитку міста буде успішною тоді, коли до її виконання буде причетний кожен громадянин – від студента до пенсіонера, від робітника до керівника великого підприємства, від приватного підприємця до вчителя і лікаря.

Наші спільні досягнення – це запорука подальшого успішного розвитку міста.

А роботи в нас ще багато. Звісно, ми будемо продовжувати всі проекти, які розпочаті в поточному році, забезпечувати роботу житлово-комунального господарства та установ бюджетної сфери, покращувати благоустрій міста, підтримувати талановиту молодь та піклуватися про старше покоління.

За окремими напрямками плануємо:

– розпочати роботи щодо реконструкції Соборної площі та скверу Шевченка, а також, продовжити реконструкцію Дитячого парку;

побудувати пішохідний міст через річку Вовча з вул. Хижняка до вул. Дніпровська;

– провести реконструкцію захисної дамби та набережної між автомобільним та пішохідним мостами;

– побудувати трубопровід на сел. Пенькозавод;

– розпочати роботи щодо реконструкції плавального басейну на мікрорайоні “ПМЗ” та ремонту приміщень спортивного комплексу ім. В.М.Шкуренка і дитячої спортивної школи;

– виконати капітальний ремонт будівлі під амбулаторію сімейної медицини № 9 на сел. ім.18 Вересня;

  • провести реконструкцію 1-го поверху головного корпусу стаціонару міської лікарні №4 під відділення екстреної допомоги;

  • ввести в експлуатацію нову будівлю терцентру;

  • розробити проект реконструкції приміщення колишнього рентгенівського відділення для організації виставкової зали Павлоградського історико-краєзнавчого музею тощо.

Плани в нас, як ви бачите, амбітні. Але я впевнений, разом ми зможемо зберегти та примножити всі позитивні надбання. Адже майбутнє Павлограда – наша спільна мета!

НЕТ КОММЕНТАРИЕВ

ОСТАВЬТЕ ВАШ КОММЕНТАРИЙ