Масляну святкували – Зиму проводжали!

0
297

Одним з самих улюблених свят, в дусі древніх обрядів нашого народу, є свято Масляної. Тобто – проводів Зими й зустрічі Весни. Традиційно Масляну святкують в останній зимовий тиждень, перед початком Великого посту. Завершуються веселі, сповнені жартів, народних обрядових пісень і танців, хороводів, пригощаннями млинцями та іншими ласощами дні Прощеною Неділею, коли люди прощають одне одному всі образи, вольні і невільні, нанесені своїм близьким, друзям, знайомим впродовж минулого року. Щоб потім просити у Господа прощення за всі свої гріхи та у Великий Піст увійти з очищеною душею і Божим Благословенням. Терміни святкування щорічно змінюються у зв’язку зі зміною початку Великого Посту.

Цього року святкували Масляну у містах і селах Західного Донбасу, як й по всій Україні, до 26 лютого. Веселі заходи пройшли в містах Павлоград, Тернівка, Першотравенськ і селах Павлоградського району. А участь в них, разом з міськими головами, керівництвом району, сільськими головами та почесними гостями, приймали тисячі мешканців самого різного віку, від малечі до статечних дідусів і бабусь. В школах, біля шкіл, на головних майданах та поряд з сільськими будинками культури в ці дні панували веселі, щирі настрої, люди співали народних пісень, водили хороводи біля опудала Зими, яке потім, наприкінці свята, спалювали під голосне запрошення Весни, пригощали одне одного виготовленими власноруч ласощами, головними з яких були млинці – втілення Сонця, тепла якого, за холодні зимові місяці, ми вже зачекалися. А в деяких селах району, наприклад, В’язівку та Малоолександрівці, святкування Масляної співпало з проведенням теж традиційних «Зимових вечорниць».

Всі, хто приймав участь у святкуваннях Масляної, почувалися єдиною, дружною родиною. Зі спільними інтересами, прагненнями миру й злагоди в нашому суспільстві, миру – в Україні, щастя і добробуту – в кожній сім’ї. Цього ж побажав усім і народний депутат України А.В. Мартовицький, привітання якого землякам передали його помічники в містах і селах Західного Донбасу.

Адже Артур Володимирович з великою повагою відноситься до традицій і обрядів, усієї багатовікової культурної спадщини українського народу, тому особисто підтримав проведення свята Масляної в усіх куточках регіону й допоміг їх організувати. А люди, під час святкувань, дякували народному депутату за таку підтримку і також бажали йому всього найкращого, веселились від душі з надією на те, що весна принесе не тільки тепло на вулицю, але й мир в Україну, спокій, злагоду й добробут – в суспільство та кожну сім’ю.

НЕТ КОММЕНТАРИЕВ

ОСТАВЬТЕ ВАШ КОММЕНТАРИЙ