Малый бизнес шатается и без кассовых аппаратов

2
343

Пока малый бизнес празднует свою победу над кассовыми аппаратами украинская экономика уверенно тонет в застойных водах коррупции. Теперь малый бизнес освобожден от обязанности устанавливать кассовые аппараты и трепетать в ожидании проверок. Плательщики единого налога с годовым доходом до 1 млн. грн. не обязаны с 1 июля устанавливать кассовые аппараты, а упрощенная система налогообложения продолжает работать.

Говорят, что принятый Верховной Радой законопроект 1088, существенно облегчит жизнь и тем, у кого эти аппараты уже стоят. Но малому бизнесу жизнь медом и после 1 июля все равно не покажется. Отсев бизнесменов продолжается и не кассовые аппараты тому виной.

Только в одном Павлограде, 1января 2015 годав, прекратили работу более 2 тыс предпринимателей. Естественно, \то произошло не от благоприятных условий.

Покинули они территорию Украины или куют «копейку» на «черном» рынке, переквалифицировавшись в штукатуров, сантехников или обычных грузчиков, 0 не знает никто. Статистике это не интересно, – куда пропадают предприниматели. Но их, по европейским меркав, в Украине позорно мало.

Если в Украине в этой сфере задействовано около 25 % населения, то в странах с развитой рыночной экономикой этот показатель составляет 50% людей трудоспособного возраста. Об этом на заседании исполкома 24 июня рассказал зам.городского головы Сергей Остренко.

– По состоянию на 1 января 2015 года в Павлограде зарегистрировано 7901 субъект предпринимательской деятельности, – сказал Сергей Остренко. – Неприятный факт состоит в том, что на сегодня предпринимательскую деятельность закрыли 2020 субъектов. И всего лишь открыли свое дело порядка 800 субъектов предпринимательской деятельности. А в 2012 году было 9 тысяч 81 предприниматель.

Причинами такой ситуации в сфере малого и среднего бизнеса заместитель городского головы назвал политическую и экономическую нестабильность, нестабильность законодательства, высокую налоговую нагрузку.

О коррупционной составляющей, которая парализует в нашей стране развитие экономики, на таких заседаниях у нас, обычно, не говорят.

Да, ну, ее к лешему, эту коррупцию! Она, как родимое пятно, почти незаметна.

2 КОММЕНТАРИИ

 1. Так для этого и существует “рыночная” экономика-если мозгов и энергии нет, то переходи в наемные работники. И кассовые аппараты здесь ни при чем. На Меринов и Бэхи деньги есть, а вот кассовый аппарат уже не подъемный.

 2. Всі реформи ходять навколо головного питання – суспільство хворе! Суспільство не погоджується не давати хабарі, не всі у суспільстві погоджується взяти на себе безпосередньо тягар лихоліття пов’язаного з війною і захистом своєї країни. Не всі згодні жити чесно і по совісті. Корупція – це основа розладу всього у нашій країні.
  І для того щоб її подолати кожен з нас повинен стати, як говорять у Сполучених штатах – Павликом Морозовим. Все у нас крутиться навколо головного фактору контролю держави і суспільства над прибутками і видатками кожного громадянина. Повторюю кожного! Президент, парламент, уряд – накатують кола навколо і біля цього, але рішучості не вистачає, бо не піднімається рука виступити проти «самого» себе, проти своїх особистих тіньових доходів.
  Що тільки не придумують:
  1. неудосконалене декларування доходів держслужбовців;
  2. касові апарати і «тотальний» контроль за підприємцями;
  3. комітети та решту всіляких комісій з корупції.
  4. державні тендери.
  5. люстрація та таке інше.
  Не хочу давати весь перелік бо все одно це на пів дії, де легко не праведне приховувати.

  Моя пропозиція дуже коротко:
  1. Доходи і видатки кожного громадянина країни повинні декларуватися що кварталу від президента до безробітного. Президент декларує щоб був контроль за його статками, а безробітній щоб одержати державну субсидію на життя.
  2. Для цього вибудувати електронну систему декларування доходів і видатків, надрукувати бланки електронно-механічного декларування з поштовою маркою у пакеті. ІНН код, П.І.Б., і інші данні, де скільки і за що, та що величеньке придбано.
  3. Соціальні виплати (податок з фіз.. особи, соціальне страхування та пенсійний внесок ) – кожен працюючий та тимчасово працюючий громадянин нараховує собі по формулі і сплачує сам що кварталу згідно з статями у бланку електронно-механічного декларування.
  4. Зняття з контрагентів (роботодавців) функції обліку та сплати податків і зборів з фізичних осіб. Покладання на них згідно з ІНН кодом громадянина звітності про нарахування і сплату винагород, заробітної плати, девідентів тощо на бланках електронно-механічного звіту до фіскальних органів що квартально.
  Причому всі нарахування до пенсійного фонду і соціального страхування фізичних осіб належать фізичній особі. Контрагент (роботодавець) сплачує тільки невелику частку 4-6 % на підтримку т.з. обездолених громадян.
  5. Прийняття низки законів про особисту кримінальну і адміністративну відповідальність за ухилення від декларування та викривлення даних доходів і видатків громадян.
  6. Надання права здійснення контролю за видатками і доходами громадян приватним структурам і окремим громадянам з виплатою винагород за посередницькі дізнавальні дії у виявленні тих хто живе не за законом. Ввести в дію право головного злочину проти держави – Приховування доходів від держави, де – будь які дії слідства, спостереження і аналітики не є порушенням прав і свобод громадянина.
  7. Довести що всі дії з встановлення винних з декларування доходів і видатків розглядаються у спеціальних судах за участю судді, державного обвинувачення, фіскальних органів і слідчих структур, фірм контрагентів і окремих громадян.

  І це не все, але головне, що суттєво може змінити суспільство, встановити справедливість і побороти корупційні дії. При такій формі декларування тіньові дії буде поборено за пів року, державний бюджет поповниться в тричі, тіньові гроші стануть непотребом за які можна тільки спитися, а нічого суттєвого не купити.

  Державний і приватний бізнес розквітне, бо важкі податкові навантаження на заробітні плати з них знімуть.

  Громадянське суспільство буде більш згуртоване і нетерпиме до порушників «Чому тобі можна, а мені ні?». Багато чого зміниться. Сполучені штати починали боротьбу саме з цього і там не комфортно брати хабарі і красти. Брудні і чисті кошти – велика різниця. Нажаль у нас брудні кошти – це головний фактор збагачення.

ОСТАВЬТЕ ВАШ КОММЕНТАРИЙ