Ловити рибу у водоймах Дніпропетровщини без ваг та лінійок рибалкам забороняється

0
413

Про зміни в Правилах любительського та спортивного рибальства йшлося на брифінгу у Дніпропетровській обласній військовій адміністрації.

« У новому документі врахували найкращі напрацювання країн ЄС, рекомендації профільних науковців та пропозиції громадськості », – сказав начальник управління Державного агентства рибного господарства в Дніпропетровській області Василь Волков.

Найперше, змінилась добова норма вилову на одного рибалку. Тепер це 3 кг риби і один трофей. Ним може бути велика рибина у максимально дозволених розмірах. Наприклад, 80-сантиметровий європейський сом або півметрова щука. Рибалки зобов’язані мати із собою ваги та лінійку – для вимірювання улову.

Крім цього, риболовам дозволили брати більше гачків у міжнерестовий період. Було п’ять на людину – стало сім.

Під час нересту рибу можна ловити лише в дозволених місцях. Виключно з берега на вудку із двома гачками. Замість вудки можна використовувати і спінінг з однією штучною приманкою.

У нових Правилах збільшили кількість дозволених для рибальства місць. Дозволили вилов усіх жителів водойм, окрім тих, що занесені до Червоної книги України, переліків регіонально рідкісних видів та міжнародних природоохоронних списків. Зокрема, зняті обмеження на вилов карликового сома та сонячного окуня.

Нині діє заборона на вилов щуки. Зараз у «хижачки» період нересту. Такі обмеження ввели вперше в Україні. Діятимуть вони до 31 березня.

Порушникам загрожує покарання. Це може бути як адміністративна, так і кримінальна відповідальність. А ще доведеться відшкодувати нанесені рибному господарству збитки. Штраф за кожну незаконно виловлену щуку – понад 3,4 тис грн.

За словами Василя Волкова, зараз через війну заборонена й навігація малих суден на водоймах Дніпропетровщини.

НЕТ КОММЕНТАРИЕВ

ОСТАВЬТЕ ВАШ КОММЕНТАРИЙ