По Сухомлинському: “ ластів`ята” вчаться граючи

0
70

Вже не перший рік колектив закладу дошкільної освіти №5 «Ластівка» м. Павлоград, на чолі з директором Тарасенко О.М., є прихильниками розповсюдження педагогічного досвіду видатного українського педагога Василя Сухомлинського. Для вихованців дитсадка, яких вихователі з любов`ю називають “ластів`ятами”, навчання стає й серйозним, й дуже цікавим.

По Сухомлинському: “ ластів`ята” вчаться граючиПедагогами садочка створено систему сучасних дидактичних ігор за літературними творами В.О. Сухомлинського, які впливають на розвиток та виховання дитини – дошкільника. У цих іграх розширюються знання про Вітчизну, про рідний край, професії, про ставлення дорослих до праці, про моральні норми суспільства.

По Сухомлинському: “ ластів`ята” вчаться граючиСпираючись на гру, педагог має можливість цілеспрямовано формувати знання та поведінку майбутнього школяра. Ігровий задум з інтегрованим змістом – головний структурний елемент такої дидактичної гри, яка побудована за творами В.О. Сухомлинського.

По Сухомлинському: “ ластів`ята” вчаться граючиДидактичне завдання та інтегрований підхід до навчання в них свідомо маскується, воно постає перед дітьми у вигляді цікавого ігрового задуму. Дітей приваблюють відтворення уявного сюжету, активні дії з предметами, загадка, таємниця, перевірка своїх можливостей змаганням, рольове перевтілення, кмітливість.

По Сухомлинському: “ ластів`ята” вчаться граючиЗ 24 по 28 вересня, до 100-річного ювілею В.О. Сухомлинського, в дитячому садку пройшов фестиваль педагогічних інновацій, де вихователі демонстрували ігрові форми використання спадщини В.О. Сухомлинського , завдяки яким вдається залучити дітей до систематичної розумової праці, дати змогу дитині відчути успіх, повірити в свої сили, навчити дітей виконувати завдання і в звичайній, і в ігровій формі, демонструючи, що навчання – це серйозна, важка, але дуже цікава праця.

На думку педагогів закладу, саме такий підхід несе в собі значний потенціал активізації навчально-пізнавальної діяльності, інтеграції різноманітних завдань та сучасний погляд на дошкільну освіту в цілому.

Справка: Василь Олександрович Сухомлинський народився 28 вересня 1918 р. в с. Василівка Александрійського уєзду Херсонської губернії — видатний український педагог-новатор, дитячий письменник. Сухомлинський створив оригінальну педагогічну систему на принципах гуманізму, на визнанні особистості дитини найвищою цінністю.

НЕТ КОММЕНТАРИЕВ

ОСТАВЬТЕ ВАШ КОММЕНТАРИЙ