З 15 млн тон вугілля, які видобули в Україні в першому півріччі, 11 млн тон видали на-гора шахтарі ДТЕК Енерго. Компанії вдалося практично повністю замінити вітчизняним вугіллям імпортний антрацит на своїх теплоелектростанціях, що є запорукою енергетичної безпеки України.
Про це повідомляє прес-служба ДТЕК Енерго.
У спеку, коли по всій країні масово вмикають кондиціонери, навантаження на електромережу зростає. І в цей, піковий період, стабільність електропостачання залежить від маневреної теплової генерації. Вона завжди готова оперативно включитися в систему і дати додаткову потужність, щоб країна не залишилася без світла. Працюють ТЕС на вугіллі, тому для них критично важливо не залежати від поставок з-за кордону. Допомагають – шахтарі ДТЕК Енерго, – щомісяця видобувають близько двох мільйонів тон вугілля газової марки для українських ТЕС.
«Шахтарі ДТЕК, як і раніше, забезпечують значну частку вуглевидобутку в країні, – прокоментував директор з видобутку вугілля ДТЕК Енерго Михайло Барабаш. – Особливо відчутним наш внесок в енергетичну безпеку стає в період підвищених навантажень на енергосистему. Ми розуміємо це і прикладаємо всі зусилля, щоб забезпечити потрібний обсяг видобутку».
В середині липня на складах ТЕС ДТЕК знаходилося близько 1 млн тон вугілля. Запаси будуть поповнювати і далі. Всього до кінця року планують видобути понад 23 млн тон вугілля, яке стане надійною опорою енергосистеми майбутньою зимою.
ДТЕК продовжує знижувати залежність України від імпортного вугілля. Програма складається з трьох пунктів. Крок №1 – переклад блоків з антрациту на газове вугілля. Крок №2 – забезпечення ТЕС вугіллям українського видобутку. І крок №3 – модернізація потужностей ТЕС для ефективної і безперебійної роботи.
Довідка
ДТЕК – найбільший приватний інвестор в енергетику України.
Компанія розвиває бізнес з видобутку природного газу та вугілля, відновлюваної та теплової генерації електроенергії, розподілу електроенергії електромережами, постачання електроенергії клієнтам, впровадження енергоефективних рішень, зарядці електромобілів. Напрямок Innovation DTEK здійснює проекти в сфері технологічної та цифрової трансформації енергетики, а також управляє інноваційної освітньої бізнес-платформою Academy DTEK.
ДТЕК Енерго забезпечує замкнений цикл виробництва електроенергії з вугілля. Встановлена потужність в генерації електроенергії – 13,5 ГВт. У вуглевидобутку створений повний виробничий цикл: видобуток і збагачення вугілля, сервісне обслуговування шахтного устаткування.
У 2018 році капітальні інвестиції ДТЕК склали 20 млрд грн, податкові відрахування – 26 млрд грн. У ДТЕК працюють 70 тис. співробітників.
100% компанії належить SCM Limited. Кінцевим бенефіціаром є Рінат Ахметов.
Вперёд!