Зробіть перший крок назустріч самотній дитині

1
924

Найбільшою цінністю кожної країни, кожної нації є діти – її майбутнє. Одним із найблагородніших вчинків людей є захист і виховання дітей, які з будь-яких причин залишилися без батьківського піклування.

В Павлограді проживає більше двадцяти тисяч дітей до 18 років.

На обліку в службі у справах дітей перебуває 298 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Їх кількість поступово зменшується. А кількість дітей влаштованих на виховання в сім’ї постійно зростає.

Дитині для повного та гармонійного розвитку її особистості необхідно зростати в сімейному оточенні, в атмосфері щастя, любові та розуміння.

Сьогодні не існує проблеми влаштування дитини, позбавленої батьківського піклування, на виховання в сім’ю.

Однією з пріоритетних форм влаштування дітей в сім’ю — є усиновлення. Щороку усиновлюється до 10 павлоградських дітей. Всього у нашому місті проживає 95 усиновлених дітей. Всі ці діти знайшли люблячих батьків і рідну сім’ю. Їх життя і здоров’я знаходяться під наглядом спеціалістів служби у справах дітей. Як показало життя – це виправдана форма сімейного виховання.

Але, на місцевому, регіональному та центральному обліку перебувають 55 дітей, які можуть бути усиновленими. Із них 51 дитина виховується в прийомних сім’ях і дитячих будинках сімейного типу і 4 дітей з вадами розвитку виховуються в державних інтернатних закладах.

Громадяни, які бажають усиновити дитину повинні звернутися до центру надання адміністративних послуг, який знаходиться за адресою: м. Павлоград, вул. Шевченко, 132 та надати наступні документи:

— паспорт

— довідку з місця роботи про займану посаду та заробітну плату, або копію

декларації про доходи

— копію свідоцтва про шлюб

— ме­дичний висновок про стан здоров’я

— довідку про відсутність судимостей

— документи на житло.

Центр надання адміністративних послуг направляє ці документи до служби у справах дітей. Спеціалісти служби вивчають документи і складають акт обстеження житлово-побутових умов проживання кандидатів в усиновлювачі, готують висновок про можливість та доцільність усиновлення дитини, беруть на облік громадян, як кандидатів в усиновлювачі. Відомості про усиновлювачів заносяться до єдиного електронного банку даних “Діти”.

Пакет документів на кандидатів в усиновлювачі служба у справах дітей направляє до адміністративного центру. Протягом 10 днів заявникам повертається пакет документів, які вони надавали.

З цього періоду кандидати в усиновлювачі мають право підбирати дитину на усиновлення.

Отримавши направлення служби у справах дітей кандидати в усиновлювачі протягом 10 днів встановлюють контакт з дитиною, знайомляться з особовою справою, її станом здоров’я та правовим статусом. При необхідності роблять незалежну медичну експертизу.

Після цього кандидати в усиновлювачі готують позовну заяву в суд на усиновлення дитини. За час розгляду справи в суді кандидати в усиновлювачі можуть спілкуватися з дитиною.

Після отримання рішення суду про усиновлення дитини батьки в органах РАЦСу оформлюють нове свідоцтво про народження, з вказівкою нових даних батьків. З цього часу усиновлена дитина стає їх рідною дитиною.

Після усиновлення дитини на батьків покладаються права та обов’язки згідно чинного законодавства України. Вимоги закону зобов’язують батьків виховувати своїх дітей, турбуватися про стан їх здоров’я, фізичний, психічний, духовний розвиток.

Усиновлювачі, так само як і біологічні батьки, зобов’язані матеріально утримувати своїх усиновлених дітей. А усиновлені діти, в свою чергу, зобов’язані турбуватися про своїх батьків, надавати їм допомогу.

Всі громадяни, які бажають взяти на виховання в свою сім’ю дитину-сироту або дитину, яка залишилася без батьківського піклування можуть звернутися до служби у справах дітей за адресою: м. Павлоград, вул. Соборна, буд.42а

Для всіх, хто бажає допомогти таким дітям і взяти їх на виховання в сім’ю, сьогодні відкриті двері у всіх кабінетах служб та відділів місцевої влади, які захищають права та інтереси таких дітей. Зробіть перший крок назустріч самотній дитині, яка Вас чекає і збереже Вашу любов на все життя.

Служба у справах дітей Павлоградської міської ради

1 КОММЕНТАРИЙ

  1. Почему нет номера связи? В нашем доме алкаши с маленькими детьми, куда сообщать, деток жалко.

ОСТАВЬТЕ ВАШ КОММЕНТАРИЙ