Михайло Волинець: « Керівники міністерства та “смотрящі” довели державні шахти до повного краху»

3
730

Ситуация на государственных шахтах осложняется, и профсоюзы намерены переходить к серьезным шагам.Об этом на свой страничке в Фэйсбук написал лидер Конфедерации независимых профсоюзов и НПГУ Михаил Волынец.

«5 лютого відбулась зустріч Міністра енергетики та вугільної промисловості України Ігоря Насалика із керівництвом ДП «Волиньвугілля» та профспілковими лідерами. На ній обговорювалося ініційоване профспілками питання про критичну ситуацію на ДП «Волиньвугілля» не тільки із виплатою зарплати, а й взагалі стосовно його подальшого функціонування та існування.

На прикладі цього підприємства яскраво видно, як керівники міністерства та “смотрящі” довели державні шахти до повного краху. Незалежна профспілка гірників України давно прогнозувала, що, починаючи з листопада 2017 року, динаміка зростання заборгованості із зарплати лише наростатиме. При цьому складається враження, що у міністерстві навіть не розуміють, яких далі вживати заходів для стабілізації ситуації на шахтах. Але й замовчувати цього не варто.

Шахтарі мають знати про справжній стан справ у галузі. І судити про це не тільки з того, з чим вони зустрічаються на місцях (невиплатою зарплат, відсутністю спецодягу тощо), а й щоб бути усвідомити, що нічого доброго попереду їх не очікує. Бо так легше зорієнтуватися, що робити далі. Можливо, потрібно консолідувати зусилля. Тобто діяти спільно профспілкам, трудовим колективам, менеджменту всіх рівнів, міністерству, державі. Це був би найкращий шлях до стабілізації ситуації.

А може варто піднімати шахтарів (профспілки повинні підійти до цього дуже відповідально, бо доведеться піднімати людей на захист своїх інтересів, сімей і збереження робочих місць). Лідери НПГУ зберуться у Києві 28 лютого – 1 березня і це питання буде найголовнішим.

3 КОММЕНТАРИИ

 1. Киздеть, не мешки ворочать. На бабушку Маргарет, в народе “железная леди”, шахэры тоже пробовали наезжать. И нет теперь там шахт и в помине.

 2. Наша Украина – не Великобретания. Порошенко – не Тетчер.
  В Великобретании последняя шахта закрылась в 2015 году, хотя Тетчер ушла с работы в правительстве в 1991 году. Это между прочим. Для ЛОХА, что бы он ориентировапся в пространстве.
  При закрытии последней шахты, шахтёров работало 430 чел. Закрывая шахты Великобретания планомерно переводило свои электростанции на возобновляемые источники. К этому времени у них уже работали АЭС. Недостающий уголь страна закупала. Уволенным шахтёрам срана предоставляла возможность переориентироваться. За обучение она платила им деньги.
  Вопрос. Имеет такую возможность Украина? На покупку всего угля, который потребляет страна, у Украины нет коштив. Она вкредитах. Да и платить деньги уволенным шахтёрам для поддержания их существования у Украины не чем.
  Так уж не сравнивай жизнь Украины с жизнью развитых стран. Нам ещё до них далеко.

 3. Молодец Волинец, что заботишься о судьбах украинцев. Прижми этих правошей-ворошей. Коль уголь стране нужен, то пусть платят.

ОСТАВЬТЕ ВАШ КОММЕНТАРИЙ