Депутат ВР Роман Каптєлов пояснив депутатам Павлоградської міськради, що зайвих грошей держава не має

1
643

Міській владі розраховувати на допомогу в реалізації якихось проєктів з благоустрою, з боку держави, сьогодні не варто. Фінансування якихось життєважливих проєктів вдається досягти лише ціною величезних зусиль.

Про це повідомив депутатам Павлоградської міської ради під час сесії 14 лютого народний депутат України Роман Каптєлов.

– Бюджет країни розподілений на три частини, – розповів депутатам Роман Каптєлов. – Перша третина видається на зарплати, пенсії, соціально захищені виплати. Друга третина – іде на армію. Третя – на погашення боргів за кредити. В державі, на жаль, грошей немає.

Так, щоб на щось взяти гроші, то це треба довести: важливість, можливість зробити зараз.

– Нам, людям, які на фронті, не зрозуміло, чому хворих людей, яким за 50 років, які є інвалідами, не комісують, – запитав нардепа депутат міськради Валентин Чекалін, которий наразі проходить службу в лавах Павлоградського батальону Тероборони. – По-друге, незрозуміло, в яких випадках військовослужбовці отримують 100 тис. грн, а в яких 30 тис. грн. Я повинен привезти відповідь на ці питання бійцям.

– З моменту оголошення військового стану в країні, усі права передано Верховному головнокомандувачу. КМУ робив все без погодження з ВРУ. Дуже складна ситуація, і у КМУ прийтято багато рішень, які по суті підміняють закони. У період військового стану вони можуть це робити, скажімо, регулювати виплати. Є такі питання, в які ми, як депутати ВРУ, не можемо втручатися – Головнокомандувач сам вирішує що треба, а що не треба. Нажаль, в цілому наразі взаємодія ВРУ і КМУ дуже складне питання.

ВРУ розробляла близько 300 законопроєетів що до вступу України до Євросоюзу. Це дуже влика робота. Буває й так, що закони, які працюють в Європі у нас не працюють: у нас війна, і, можливо, ми ще не доросли до европейського рівня.

Щодо питань від військовослужбовців, то небхідно зробити письмове звернення до мене, як до депутата ВРУ, щоб я зміг звернутися до тих, в чіїй повноваженнях вирішувати ці питання.

Коли я починав працювати, було зареєстровано 3 тис. законопроєктів, наразі – вже 8 тис. Це не означає, що усі заеонопроєкти будуть прийняті. Нажаль, депутати-списочники, які не знають, чим зайнятися, тому що у них немає округів, немає спілкування з людьми, пишуть законопроєкти. Доречі, депутатське лобі є й в Америці. Таким чином, по всій видимості, депутати заробляють. Можливо, у них є якась угода лобіювати чиїсь інтереси. Я давно казав, що депутат не повинен отримувати державні гроші, краще б він займався бізнесом.

1 КОММЕНТАРИЙ

ОСТАВЬТЕ ВАШ КОММЕНТАРИЙ