Через оптові бази Дніпропетровщини група волонтерів торгувала гуманітарною допомогою, набиваючи свої кишені грошима

0
639

Служба безпеки України викрила у Дніпрі волонтерів, які створили незаконну схему отримання і реалізації іноземної та вітчизняної гуманітарної допомоги на мільйони гривень.

Про це повідомляє прес-служба Укравління СБУ в Дніпропетровській області.

Через оптові бази Дніпропетровщини група волонтерів торгувала гуманітарною допомогою, набиваючи свої кишені грошимаСпівробітниками СБУ встановлено, що двоє мешканців Дніпра організували схему незаконного отримання та реалізації гуманітарної допомоги з метою власної наживи. Волонтери одного з благодійних фондів отримували гуманітарну допомогу з країн ЄС. Залучалися до благодійності і українські виробники – на них писались листи з проханням надати допомогу власною продукцією для потреб Збройних сил України та територіальної оборони. Учасники схеми отримували гумдопомогу і доставляли її на орендовані ними склади. Реалізація гуманітарних вантажів здійснювалась через торгівельні точки та оптові бази Дніпропетровщини. Для забезпечення формального «списання» продукції і для звітності перед постачальниками, ними готувалися «липові» листи подяки від підрозділів тероборони та військових формувань.

Незаконна оборудка почала працювати на початку війни. «Ділки» реалізовували весь спектр гуманітарної допомоги – від продуктів харчування до дезінфікуючих засобів. Консерви, заморожена курятина, антисептики – все, що повинно було потрапити на передові позиції для українських військових, без докорів совісті розпродавалося.

Після проведеної багатоходової оперативної комбінації, Служба безпеки України вийшла на нечистих на руку «благодійників» і задокументувала продаж партії гуманітарної допомоги на суму близько 850 тисяч гривень.

Під час проведення санкціонованих обшуків, в орендованих зловмисниками складських приміщеннях, вилучено гуманітарної продукції на декілька мільйонів гривень. Також вилучена документація діяльності благодійного фонду – товаро-транспортні накладні, акти прийому-передачі, листи подяки, а також автоматична зброя іноземного виробництва з боєприпасами і готівка в різних валютах на майже 2 мільйони в гривневому еквіваленті.

Наразі двох псевдоволонтерів затримано в порядку ст. 208 КПК України.
В рамках відкритого кримінального провадження обом фігурантам справи повідомлено про підозру за ч.3 ст.201-2 (незаконне використання з метою отримання прибутку гуманітарної допомоги, благодійних пожертв або безоплатної допомоги) Кримінального кодексу України.

Найближчим часом судом буде вирішено питання щодо обрання їм запобіжного заходу та накладення арешту на майно.

Санкція статті передбачає позбавлення волі строком від 5 до 7 років з конфіскацією майна.
Викриття протиправної діяльності здійснювалось співробітниками Управління СБУ у Дніпропетровській області спільно з Нацполіцією під процесуальним керівництвом Лівобережної окружної прокуратури м. Дніпра.

https://www.facebook.com/ssu.dnipro/videos/3177341242482551/

НЕТ КОММЕНТАРИЕВ