Грозит ли смерть Першотравенску без денег ДТЭК?

2
1490

Деньги ДТЭК Павлоградуголь – источник жизни для большинства общин Павлоградщины. Как только этот денежный поток начнет иссякать, города опустеют, а торговые центры, кинотеатры и школы покроются пылью и зарастут сорняками.  

Город Першотравенск первым попал под удар.

В результате изменений в Налоговом Кодексе Украины, Першотравенск уже сегодня потерял 23 млн. грн. и оказался без денег. Об этом в соцсетях написал народный депутат Роман Каптелов, обратившись к генеральному директору ДТЭК Павлоградуголь Сергею Воронину.
«Як ви ставитесь до того що місто Першотравенськ ДТЕК залишає без грошей. Недоотримання 23 000 000 грн. для громади це крах! І це на фоні того що громадам Західного Донбасу затримують з виплатами податків. Хочу почути вашу публічну позицію», – написал депутат..

Сергей Воронин ответил:

“По-перше, хочу ще раз підкреслити, що компанія ДТЕК Павлоградвугілля і всі підприємства, що входять до її складу, працюють згідно з чинним податковим законодавством.

По-друге, Верховна Рада України, до складу якої входите і Ви особисто, пане Роман, наприкінці минулого року прийняла зміни до Податкового кодексу України. Ці зміни передбачають, що податок на прибуток фізичних осіб (далі ППФО) має сплачуватись до тих місцевих бюджетів, на території яких знаходяться виробничі потужності підприємств.

Саме через ці зміни у Податковому кодексі, з майбутнього року податки шахти Степова та Першотравенського РМЗ мають надходити до Миколаївської громади, а не до Першотравенська. Тому що ці підприємства фактично знаходяться саме там, за межами міста.

Як тільки це стало зрозуміло, ми письмово та усно проінформували владу Першотравенська, у тому числі особисто мера Оксану Вінницьку, про те що така проблема є і що її треба оперативно вирішувати. Ми закликали до діалогу всі зацікавлені сторони, щоб досягти оптимального результату.

Це було зроблено завчасно, щоб громада мала вдосталь часу подати необхідні документи до Міністерства фінансів. Щоб у державному бюджеті 2022 року були передбачені додаткові надходження з державного та обласного бюджетів для Першотравенська на утримання бюджетної сфери та розвитку міста. Час для такого повідомлення до Мінфіну спливає вже 1 вересня.

Наразі, залишається відкритим питання, чи проінформувала місцева влада Міністерство фінансів про зміну ситуації та необхідність додаткових надходжень, і чи будуть виділені місту необхідні кошти.

Пане Роман, Ви добре розумієте, що ДТЕК Павлоградвугілля сплачує податки не за власним бажанням, а за вимогами Податкового кодексу України. І замість того, щоб писати звинувачення на адресу підприємства та спонукати найбільшого платника податків Західного Донбасу до порушень, рекомендую Вам долучитися до розв’язання цієї проблеми та, наприклад, звернутися до Міністерства фінансів для того, щоб у бюджеті були передбачені додаткові надходження для Першотравенська.

Майбутнє регіону вкрай важливе для нас, тому треба оперативно зробити все, щоб спільно розв’язати проблему в рамках правого поля.” Компанія працює в межах закону».

Мы понимаем, что спорить о том, кто виноват в сложившейся ситуации можно долго. Только факт остается фактом: городская казна Першотравенска лишилась огромных денег и никаких других источников для получения этих средств у города нет.

2 КОММЕНТАРИИ

  1. Топила Ксюха (мэр Першотравенска) за футболки от Гучи и энергетические вербы, вот теперяча прилетело откуда не ждала. А как же теперь справедливая трансформация региона? Шо, никак без денюжек ДЭТЕКа, а?) Завалила экзамен на профпригодность, ей бы борщи варить, а не тусить в орбите интересов финансово-промышленных групп.
    Теперь точно прославиться.)

  2. Да тут поглобальнее мыслить нужно. Грозит ли сдвиг страны Украины в сторону того, чтобы стать государством (страна и государство – это разные вещи), при наличии таких паразитов-олигархов во главе как Беня (нынче) и Ахметка. Пока, определенно, не грозит.

ОСТАВЬТЕ ВАШ КОММЕНТАРИЙ