Газапровод Петропавловка-Першотравенск вышел из строя из-за проседания грунта

8
1370

Пятые сутки 11 тыс.  абонентов Першотравенска и 1,5 тыс.  абонентов из близлежащих сел не пользуются газовыми плитами. Газа нет и, вероятнее всего, долго не будет. Эта проблема сегодня, 31 мая, обсуждалась на аппаратном совещании в Павлоградском горисполкоме.

Предполагалось, что ремонтные работы газовщики проведут, как обычно, оперативно дня за два, но вот уже пятые сутки першотравенцы готовят пищу, если не на кострах, то при помощи электрических плиток.

Причина — авария на газопроводе. Газопровод проложен по подработанной шахтами территории. Грунт проседает, газопровод деформируется, поэтому дальнейшая его эксплуатация становится небезопасной.

Ситуация осложнена тем, что аварийный участок расположен в заболоченной местности. Газопровод лежит в воде. Газовщикам пришлось сначала сделать обваловку, затем откачать воду из лотков и только после этого они приступили к ремонту. Но отремонтировать мало, нужно заполнить систему, испытать ее и только после этого подавать газ потребителям.

Впереди еще поквартирный обход, а это займет немало времени.

8 КОММЕНТАРИИ

 1. а народ уже привык к негараздам : то водАпровод , то газАпровод ….скоро ваще провода абарвут…..вот такой злой и мстительный этот карлик беспутный….

 2. 11 тысяч потребителей . Но главное – в том , что нужно делать обводную ветку , а это работы на неопределённый срок . Газовики виноватят дтэк , а те газовиков . Виноватых нет . Скуплены все электроплитки , торгаши в восторге . Люди жгут костры……

 3. Из 30 тыс. населения г. Першотравенска газ потребляют 11 тыс. населения, что тут непонятного?

 4. Ремонтні роботи на газопроводі продовжуються

  31 травня о 16.00 відбулось друге екстрене засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під головуванням першого заступника міського голови Івана Сорокового та за участю міського голови Оксани Вінницької. Члени комісії, в першу чергу, заслухали Олексія Дернового, начальника Першотравенської дільниці Павлоградського УЕГГ, щодо ситуації на аварійному газопроводі на проміжку між газорозподільчою станцією (АГРС) смт. Петропавлівка та м. Першотравенська. За його словами, упродовж минулої доби проходили випробування відремонтованої ділянки газової труби під тиском. Однак, за даними спеціалістів, тиск у трубі знижується, що свідчить про наявність пошкоджень. Наразі неможливо сказати, які саме заходи будуть вжиті газопостачальною компанією, оскільки до виконавчого комітету Першотравенської міської ради не надійшло офіційних повідомлень.

  За роз’ясненням ситуації щодо пошкодженого газопроводу та перспектив відновлення газопостачання на місто Першотравенськ міський голова Оксана Вінницька звернулася до головного інженера ПАТ «Дніпропетровськгаз» Тетяни Бузовської. Під час телефонної розмови Тетяна Василівна повідомила лише те, що газопостачальною організацією на пошкодженій ділянці ведуться регламентні відновлювальні роботи, за результатами яких буде прийнято рішення про подачу газу на місто. Конкретних же термінів відновлення газопостачання на місто Т.Бузовська повідомити не змогла.

  У зв’язку з відсутністю офіційної інформації від газопостачальної організації про хід та результати відновлювальних робіт на газопроводі, невизначеними термінами подачі газу на місто, міський голова направила лист до голови правління ПАТ «Дніпропетровськгаз» Юрія Френкеля стосовно термінового надання роз’яснень щодо зазначених вище питань. Також за допомогою у вирішенні критичної ситуації Оксана Вінницька звернулася до голови Дніпропетровської облдержадміністрації Валентина Резніченка та Прем`єр-міністра України Володимира Гройсмана.

  Окрім того, повідомляємо, що з моменту аварії відбулось 2 позачергових засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. На засіданні 27 травня експерти доповіли, що аварія на газопроводі усунена. Комісією було прийнято рішення відновити газопостачання на місто Першотравенськ з 29 травня. Однак, при випробуванні відремонтованої ділянки були виявлені пошкодження труби, що унеможливлює її експлуатацію.

  З метою мінімізації негативного впливу надзвичайної ситуації на населення міста, у зв’язку з відсутністю газопостачання і, як наслідок, порушення нормального життєзабезпечення городян. Міською владою, керівниками соціальних служб, освітніх та медичних закладів вживаються відповідні заходи. Зокрема, у пришкільних таборах збільшена кількість дітей, які забезпечуються гарячим харчуванням. Певна кількість дітей-інвалідів харчується у Центрі первинної медико-санітарної допомоги. Одиноким городянам похилого віку надається допомога соціальними працівниками територіального центру.

  Після отримання офіційних відповідей на запити міської влади інформація стосовно газопостачання міста терміново буде розміщена у міських ЗМІ.

ОСТАВЬТЕ ВАШ КОММЕНТАРИЙ