Нажаль в Павлограді ще є відмовники від вакцинації

0
677

24 квітня 2019 року у КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги м. Павлограда» відбулась прес-конференція на тему: «22-28 квітня – Всесвітній тиждень імунізації», повідомляє прес-служба Відділу охорони здоров’я Павлоградської міської ради.

В роботі заходу взяла участь директор КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги м. Павлограда» Дуднікова Олена Іванівна.

Відповідаючи на запитання журналістів, лікар розповіла про те, Центр первинної медико-санітарної допомоги м. Павлограда на сьогоднішній день забезпечений всіма видами вакцин. Наразі закінчилась вакцина ОПВ, але на наступному тижні її буде отримано.

Два роки тому Павлоград не мав жодної вакцини крім туберкуліну, що закупляється із року в рік за кошти місцевого бюджету. Вакцини були відсутні протягом року, це призвело до того, що знов почали реєструватися такі інфекційні захворювання як поліомієліт, кашлюк, дифтерія та кір. Але на сьогодні епідситуація у Павлограді щодо цих інфекційних захворювань стабільна. Через спалах захворюваності в Україні, є випадки захворювання на кір і в Павлограді. За період з 2018 року по сьогоднішній день зареєстровано 28 випадків захворювання на кір, з них 13 дітей. Усі захворівши діти були щеплені, тому їх стан був відносно задовільний. В основному це діти з організованих колективів.

Фахівець наголосила, що єдиною існуючою профілактикою від цих захворювань є щеплення, тому його необхідно обов’язково проводити. Згідно календаря, щеплення від кору проводиться дітям в один рік та у шість років. Якщо дитині по якійсь причині не було зроблено друге щеплення, то в індивідуальному порядку, після ревізії карти щеплень, вакцинацію буде зроблено в інший час (в 7-8 років). Ніяких побічних реакцій від вакцин, які є в наявності в амбулаторіях Центру первинної медико-санітарної допомоги м. Павлограда не зафіксовано. Лікар поділилась, що за свою багаторічну практику вона пам’ятає багато відмовників від вакцинації, але зараз люди стали значно частіше робити щеплення, бо з’явилось усвідомлення небезпеки, на яку батьки наражають себе та своїх дітей. Такі небезпечні інфекційні захворювання, як поліомієліт, дифтерія та кір можуть призвести до глибокої інвалідизації та навіть летальності без наявності щеплення, тому що єдиним засобом профілактики цих захворювань є лише вакцинація. Нажаль ще є відмовники від вакцинації.

Олена Іванівна звернулась до всіх мешканців міста Павлограда, особливо до батьків з проханням переглянути свої погляди на вакцинацію і довіритись лікарям, а не сумнівним джерелам Інтернету. Тільки щеплення дозволить дітям жити без загрози життю та здоров’ю.

НЕТ КОММЕНТАРИЕВ

ОСТАВЬТЕ ВАШ КОММЕНТАРИЙ