Програма «Джерела Павлоградщини» поверне Західному Донбасу цілющу воду

1
402

З давніх – давен джерельна вода є самою чистою й самою корисною для людини. Особливо це треба пам’ятати в наш час, коли від відсутності якісної питної води потерпають громадяни багатьох країн світу. Але й Україна, багата на водні ресурси, може відчути подібний дефіцит вже найближчими роками. Та вода, яку, здебільшого, зараз вживають українці, за якістю не відповідає визначеним нормам. Скоріше її можна назвати «технічною». За виключенням тої, яка підіймається на поверхню з підземних свердловин та витікає з джерел. Тому й звернув увагу народний депутат України А.В. Мартовицький на цю проблему, що існує вже багато років і в містах та селах Західного Донбасу. І започаткував нову програму під назвою «Джерела Павлоградщини». Мета програми – пошук та впорядкування природних джерел якісної питної води, щоб до них мали доступ люди, могли користуватись дарами природи. Тим більше, що в багатьох таких джерелах вода є ще й цілющою, за словами тих, хто на собі випробував її властивості.

До реалізації цієї Програми планується долучити широкі верстви населення, школярів, духовенство, районний орган місцевого самоврядування, сільради й сільських старост. Тому що тільки спільними зусиллями, на чому наголошує народний депутат, можна реалізувати такий масштабний проект.

Програма передбачає, на першому етапі, пошук природних джерел на території Павлоградщини, вивчення їх історії, властивостей води з них. А потім, поетапно, впорядкування самих джерел та територій біля них, створення туристичних маршрутів, які допоможуть не тільки нам самим, а й гостям краю краще пізнати його історію, народні звичаї й традиції.

І, як завжди, під час реалізації будь-якого свого проекту, Артур Володимирович особисто знайомиться з вже відомими людям природними джерелами, їх розташуванням, оглядає навколишню територію, підходи і під’їзди до них. Так було і 5 липня, коли народний депутат, разом з головою Павлоградської районної ради Н.В. Гримайло, кількома старостами сіл Межирич, Кочережки, В’язівок, представниками духовенства, краєзнавцями відвідав кілька природних джерел. Зокрема – біля вже добре відомого Мавринського майдану, в Булахівському лісі, в урвищі поряд з селом Кочережки. Особисто «зняв пробу» води з декількох джерел, поцікавився їх історією, віком. Піднявся на пагорби Мавринського майдану, разом з краєзнавцем В.Т. Тишкевичем оглянув урвище та помилувався красотами, які створила навкруги сама матінка – природа.

Як сказав після оглядин джерел Артур Володимирович, головна ідея Програми – це вивчення історичного минулого Павлоградщини, витоків нашої культури, національних обрядів і звичаїв, тому що все життя на Землі пов’язане з водою і зберігати цей дорогоцінний природний дар треба сумлінно й повсякденно. Адже навіть організм самої людини складається, більшою частиною, з води.

Те, що для реалізації Програми «Джерела Павлоградщини» знадобиться не один рік, народного депутат не бентежить. Поступово, крок за кроком треба йти до мети, об’єднуючи зусилля і кошти Благодійних фондів, пересічних громадян, органів місцевого самоврядування, підприємців. Головне – вірити в те, що немає нічого неможливого, коли за будь – яку справу взятися гуртом, спільно вирішувати всі питання, які постають перед нами. І багатьом землякам народного депутата вже відомо: якщо він береться щось вирішувати, то обов’язково доводить цю справу до логічного завершення. Так буде і з Програмою «Джерела Павлоградщини».

1 КОММЕНТАРИЙ

  1. А религиозные мракобесы каким боком к процессу? Или хотят сказать, что “джерела” они создали?

ОСТАВЬТЕ ВАШ КОММЕНТАРИЙ