Шановні мешканці Західного Донбассу! Дорогі земляки!

2
619

Шановні мешканці Західного Донбассу! Дорогі земляки! Щиро вітаю вас з визначним Державним святом в історії нашої держави – Днем Соборності України!

22 січня 1919 року була зроблена перша спроба об’єднати Україну шляхом проголошення Акту Злуки, згідно якому Українська Народна та Західноукраїнська Народна Республіки ставали єдиною державою, як здійснення багатовікової мрії українського народу про створення Незалежної, Соборної України.
Але тільки в 1991 році ця мрія стала реальністю. І вже 26 років ми, українці, спільно будуємо нову державу, намагаємось зберегти її єдність та цілісність, обравши європейський вектор розвитку.

Зараз всі ми переживаємо нелегкі часи. Падіння рівня життя пересічних громадян, військові дії на Сході, втрати кращих синів і дочок країни – все це не додає оптимізму, але всі ми повинні вірити в майбутнє, в якому не буде війни, де будуть щасливі очі дітей, заможне життя працюючих громадян, забезпечена старість, єдиний, об’єднаний спільною метою український народ, а ми, всі разом, будемо пишатись своєю економічно розвиненою, демократичною Україною. Але для цього кожному з нас доведеться прикласти ще багато нелегких спільних зусиль.

Дорогі земляки! Від усієї душі бажаю кожному з вас миру, здров’я, щастя та добробуту і впевненості в кращому майбутньому!

Зі глибокою повагою
Артур Мартовицький,
народний депутат України.

2 КОММЕНТАРИИ

  1. Это не праздник. Это позор Украины.
    22 января 1919 года в Киеве состоялся торжественный акт воссоединения Центральной Украины и Западной Украины — «акт злуки». Формально ЗУНР вошла в состав УНР как Западная область УНР, но это были только «благие намерения». Акт «злуки» не стал правовым актом, а остался только декларацией. Объединение держав откладывалось до проведения Учредительных собраний, которые так и не были созваны. Лидеры ЗУНР, и особенно президент Петрушевич, не хотели утерять и частички власти. Поэтому ни одно государственное учреждение ЗУНР не подчинилось правительству Директории УНР, а Галицкая армия оказалась полностью независимой от командования армии УНР и структур военного министерства УНР. Более того, чтобы не утерять власть, президент Петрушевич с марта 1919 года стал постоянно интриговать против лидера и главнокомандующего УНР Симона Петлюры. Рекомендации Петлюры с ходу отвергались лидерами ЗУНР. Можно сказать, что ЗУНР и УНР находились в союзных отношениях, но проводили независимую друг от друга военную, внешнюю и внутреннюю политику. Такое положение приводило к военным поражениям как Галицкой армии, так и армии УНР.

  2. Україна ні коли морально не була єдина. У роки СРСР чувсва єдності України створювали органи НКВС і КДБ. Западенці не братимуть зі Сходом. Це наша гірка правда.

ОСТАВЬТЕ ВАШ КОММЕНТАРИЙ