У Павлограді 2-річна дитина отруїлася смаженими грибами

0
522

Дощова тепла погода сприяє зростанню грибів, любителі “тихого полювання”, з бажанням внести хоч якусь різноманітність у свій обідній раціон, вирушають за грибами цылими родинами. Але споживання грибів, зібраних у лісі, небезпечне, попереджають медики. Як для дорослих, так і для дітей.

Нинішнього року в Україні вже зареєстрували 12 центрів отруєння дикорослими грибами, внаслідок яких постраждали 19 осіб, з них 1 дитина. На щастя, смертей не було.

У Павлограді 2-річна дитина отруїлася смаженими грибамиНаразі на Дніпропетровщині зафіксовано перший випадок отруєння дикорослими грибами. Постраждала 2-річна дитина.

Про це повідомляє прес-служба ГУ Держпродспоживслужби у Дніпропетровській області.

Випадок стався у Павлограді. Отруїлася 2-річна дитина, яку, за словами родичів, нагодували смаженими синьоніжками. Дорослі також їли гриби, але потерпілих серед них немає.

З проявами перших клінічних симптомів дитина була госпіталізована до Павлоградської міської лікарні зі слабкістю, нудотою, блюванням, діареєю.

Попередній діагноз: гострий гастроентероколіт, підозра на отруєння грибами.

Через добу каретою швидкої медичної допомоги дитину було переведено до обласного Регіонального медичного центру сімейного здоров’я. Наразі проводиться відповідне лікування.

Торік у Дніпропетровській області було зареєстровано 4 випадки з 4 постраждалими, з них 1 дитина, яка померла.

У 2021 році в Україні зареєстровано 126 зон отруєння дикорослими грибами, внаслідок яких постраждало 189 осіб, з них 32 дитини. Внаслідок отруєнь померли 21 дорослий та п’ятеро дітей (у 2020 році померло 11 осіб).

На Дніпропетровщині протягом 5 останніх років зареєстровано 50 випадків отруєння дикорослими грибами, внаслідок чого постраждало 69 осіб (9 осіб померло), у тому числі отруїлися 13 дітей, з них 4 померли.

НЕТ КОММЕНТАРИЕВ