Дипломи неіснуючих і невизнаних “республік” на території України не визнаються і не визнаватимуться

1
407

 

За час окупації окремих районів Донецької та Луганської областей на територію, підконтрольну українській владі, звідти переїхало 16 університетів і 10 наукових інститутів. У середині липня 2014 р. було припинено фінансування сфери освіти на непідконтрольних Україні територіях та відключено всі освітні бази даних.

Багато студентів продовжили навчання в «ДНР/ЛНР». Їм навіть почали видавати «дипломи» про закінчення вищого навчального закладу специфічного зразка. Замість українських печаток на них стоїть лише емблема ВНЗ і печатка «ДНР/ЛНР» . Ректори університетів та інститутів запевняють в автентичності цих «дипломів». У Донецькому національному технічному університеті випускників навіть запевнили про попередню домовленість зі світовою професурою (у тому числі з Європи), яка «чекає ДНРівських фахівців на роботу».

   

У Міністерстві освіти і науки України неодноразово заявляли про те, що дипломи ВНЗ, які перебувають на окупованих територіях і видаються з печатками «ДНР/ЛНР», на території України не визнаються і не визнаватимуться. «Якщо хтось у Донецьку заявляє, що користується українською ліцензією, то це не правда. Ми давали відповідні повідомлення… Ми вважаємо, що в Донецьку і Луганську немає ніяких університетів. Ті люди, які кажуть, що проводять навчальний процес, у них немає ні ліцензії, ні акредитації», – заявив у липні 2015 р. міністр освіти і науки України  С. Квіт.

Голова Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти 
Л. Гриневич повідомила, що ті студенти, які раніше не перевелися у ВНЗ, що переїхали з окупованого Донбасу на підконтрольну української владі територію, не мають права відновлюватися або вступати на більш пізні курси ВНЗ України. «Якщо у них диплом неіснуючих і невизнаних “республік”, то його ніхто не повинен визнавати, бо таких міжурядових угод немає. Тому все, що можна порадити, це вступати до вищих закладів України та відповідно отримувати український диплом», – сказала вона.

За її словами, ті студенти, які залишилися і продовжили навчання на окупованій території, зробили свій вибір і український диплом зможуть отримати лише тоді, якщо вони вступлять на перший курс ВНЗ України і пройдуть повний курс навчання.

Про невизнання дипломів про вищу освіту, виданих у «ДНР/ЛНР» заявив і міністр освіти і науки РФ Д. Ліванов. «Дипломи ДНР і ЛНР ми не визнаємо, оскільки самі ці держави ми не визнаємо», – сказав він. Разом з тим російський міністр зазначив, що дипломи невизнаних «республік» у Росії можуть автоматично прирівнюватися до дипломів українських ВНЗ. Таким чином, насправді Росія все ж визнає дипломи «ДНР/ЛНР», але юридично це ніде не закріплено.

«Нині Україна не дозволяє їм видавати українські дипломи, тому вони видають свої власні дипломи. Ми вважаємо, що ці дипломи відповідають рівню тих, які видавалися в Україні, а ми свого часу на основі міждержавної угоди (з Україною) визнали ці дипломи», – зазначив міністр освіти РФ.

1 КОММЕНТАРИЙ

ОСТАВЬТЕ ВАШ КОММЕНТАРИЙ