Детей Першотравенска оставят без хлеба и сахара, заботясь об их здоровье

0
312

Начальник Першотравенского городского отдела образования Светлана Сучкова проинформировала членов исполкома, который прошел 9 декабря, об организации горячего питания в учебных заведениях города, о реформе школьного питания и о факторах, которые обуславливают его подорожание. Она отметила, что с 1 января 2022 г. произойдут изменения с учетом принципов здорового питания, приведения энергетической ценности рациона, структуры питания к нормам физиологических потребностей ребенка.

Об этом сообщает пресс-служба Першотравенского горсовета.

Детей Першотравенска оставят без хлеба и сахара, заботясь об их здоровье“У стравах буде зменшена кількість солі, цукру, хліба, жирів. Наприклад, згідно з новими стандартами, кількість цукру не має перевищувати норму у 7,5 г на один прийом їжі, а кількість хліба за один прийом має бути зменшена з 60-80 г до 30-50 г.

Заборонено буде подавати технологічно оброблені продукти, такі як ковбаси, сосиски, копчене м’ясо, а також рибні консерви, непастеризоване молоко та соки, вироби з кремом, снеки, які перевищують норму солі чи цукру.

Нове меню складатиметься зі 160 страв, тому буде повторюватися раз на місяць, а не раз на два тижні. У стравах дозволили використовувати спеції, такі як куркума та ароматні трави. У раціоні має з’явитися більше м’яса, молочних продуктів, фруктів, горіхів, ягід. Наприклад, кількість фруктів у раціоні має збільшитись до 100 г на день, а м’ясо мають подавати двічі впродовж тижня по 70, 100 або 120 г в залежності від віку дитини.

За новими стандартами школярі обов’язково отримуватимуть порцію молока чи молочних продуктів щодня. Наприклад, це може бути на вибір: 200 мл молока, 125 мл йогурту чи кефіру, 125 г сиру кисломолочного, 75 г сиру м’якого, або 15 г сиру твердого, 25 г сметани.

Останнього разу розцінки на харчування в закладах освіти міста затверджувалися ще в 2019 році. Але відтоді вартість продуктів, енергоносіїв тощо значно зросла, що зумовило здорожчання дитячого харчування майже вдвічі.

Так, з 1 січня 2022 року вартість харчування для учнів ліцеїв становитиме до 65 грн на день. При цьому обід учнів молодших класів коштуватиме дешевше. Адже порції їжі для учнів середніх класів і старшокласників будуть відповідно більшими.

У закладах дошкільної освіти для дітей, що відвідують групи раннього віку, харчування на день становитиме до 40 гривень. До 54 гривень – для дітей, що відвідують групи дошкільного віку. 40% вартості харчування у дитсадках відшкодовуватиметься з міського бюджету.

Безкоштовним харчуванням будуть забезпечені діти, що належать до пільгових категорій. З 50% знижкою за рахунок міського бюджету харчуватимуться учні та вихованці дитсадків, батьки яких мають статус учасника бойових дій, ветерана війни – учасника війни та діти з багатодітних сімей.

Всього у 2022 році на харчування дітей пільгових категорій з бюджету громади буде використано понад 5,5 млн грн”, – говорится в сообщении.

 

НЕТ КОММЕНТАРИЕВ

ОСТАВЬТЕ ВАШ КОММЕНТАРИЙ