Дайте 2 млн. грн. и проблемы с водой не будет, – глава Днепропетровского облсовета обвиняет руководителей Терновки, Першотравенска и Павлограда в нерасторопности

0
522

Глава Днепропетровского облсовета Николай Лукашук сообщает в социальных сетях, что облсовет получил уведомление от компании ДТЭК об отключении водоканала «Днепр-Западный Донбасс» из-за долгов. Общая сумма перед поставщиком электроэнергии составляет 115 млн. грн.

«Як нам відомо, протягом останніх двох місяців керівництво каналу «Дніпро – Західний Донбас» порушує встановлені строки оплати боргу, який було реструктуризовано наприкінці 2020-го. Більше того: за травень 2021-го вже з’явилася й поточна заборгованість у розмірі 500 тис грн.
Чому гроші не виплачуються? Це замкнуте коло: тому, що із підприємством «Дніпро – Західний Донбас» не розраховуються місцеві водоканали. Заборгували підприємства за спожиту питну воду чимало:

• Павлоградський водоканал – 46 млн 475 тис грн;
• МЖКП м. Тернівка – 13 млн 646 тис грн;
• МЖКП м. Першотравенськ – 10 млн 945 тис грн.

Тобто якщо ці водоканали які підпорядковані вищезазначеним містам (мерам) сплатять «Дніпро – Західний Донбас» хоч частину заборгованості (ДТЕК зараз наполягає на сплаті суми 2 млн.грн.), то буде відновлено електропостачання!!!
Якщо мери дадуть доручення керівникам водоканалів укладати договори реструктуризації заборгованості, виділять кошти на погашення боргів з місцевого бюджету, будуть контролювати сплату поточної заборгованості, то у ДТЕК будуть відсутні причини відключати електропостачання!!!

Станом на сьогодня позиція мерів м.Павлоград, м.Тернівка, м.Першотравенськ, нажаль щонайменше не оперативна…

Не втомлюся наголошувати на тому, що єдиний вихід із ситуації – зробити водоканал «Дніпро – Західний Донбас» спільною власністю територіальних громад, а не держави. Після цього слід буде провести реструктуризацію боргів. Також зайнятися оновленням водоканалу за рахунок коштів обласного та державного бюджетів. Його приблизна вартість може становити від 100 до 300 млн грн. Точну цифру буде визначено після проведення експертизи фахівцями.

Мерам вищезазначених міст контролювати місцеві водоканали та зобов’язати їх реструктуризувати/платити борги.

Окремо хочу висловити подяку Дніпропетровська обласна державна адміністрація та її очільнику В.М.Резніченко та народному депутату Слуга народу – Каптєлов Роман – округ 36, за їх підтримку та участь у пошуку варіантів розв’язання проблеми разом із нами».

НЕТ КОММЕНТАРИЕВ

ОСТАВЬТЕ ВАШ КОММЕНТАРИЙ