Ціни в окупованому Донецьку продовжують шокувати

6
828

Захоплення російськими окупантами частини Донецької області викликало стрімке зростання цін на основні групи товарів. Особливо вражають ціни на продукти харчування та медикаменти. Затримки і невиплата заробітної плати, зупинка роботи підприємств призводять до зниження купівельного попиту. Соціально-економічне становище донеччан продовжує погіршуватися.

Темп зростання цін значно перевищує ріст заробітних плат, які як і раніше залишаються на низькому рівні, мінімальна зарплата, яку отримує більшість мешканців, становить 2 500 російських рублів, що трохи більше 900 грн. Більшість сімей не можуть дозволити собі повноцінне харчування. Останнім часом на 25-30 процентів подорожчали молоко і молочні продукти, чай, кава, кондитерські вироби, риба та інші продукти.

Ситуація в магазинах і на ринках насторожує. Російські товари, якими заповнені ринки окупованих міст Донецької області, шокують місцевих жителів своєю низькою якістю. В магазинах зустрічається некондиційна продукція, ціни на яку, на превелике здивування, не занижені. Асортимент товарів суттєво збіднів, невеличкі магазини взагалі закриваються. Український виробник подекуди потрапляє на полиці, але товарів російського походження все-таки більше. Продуктів місцевого виробництва теж обмаль. Привізне практично все, навіть картопля та соняшникова олія.

Найбільше вдаряє по кишені донеччан м’ясо. Свинину продають не нижче 300 руб/кіло (122 грн), а яловичину – 320 руб/кг (130 грн). Навіть найдешевша курятина коштує зараз від 90 рублів за кіло (36 грн).

Катастрофічною стає й ситуація з лікарськими препаратами на окупованій території. Ціни на медикаменти майже вдвічі вищі, ніж в аптеках, розташованих в Україні. Незважаючи на те, що ЗМІ самопроголошених республік запевняють ніби в ДНР немає нестачі ліків, список препаратів, що продаються, насправді дуже скромний, аптеки значною мірою пустують. Місцеві намагаються привезти ліки з України, адже придбати їх на окупованих територіях для багатьох не є можливим. Наприклад, за упаковку «Спазмалгону» в аптеках просять від 130 до 180 рублів (65-90 грн). Досить часто люди, дізнавшись ціни на ліки, відмовляються від них. Найбільше постраждали пенсіонери, які не можуть собі дозволити ще донедавна доступні препарати.

Ліки українського виробництва теж присутні в аптеках, але їх все одно завозять з Росії, тому ціни на вітчизняні медикаменти на цій території можуть відрізнятися в два рази в порівнянні з іншими містами Донецької області. Деякі ліки не просто в дефіциті або коштують дорого – вони взагалі відсутні.

За час окупації регіон неначе відкинуло на початок 90-их – до продовольчого дефіциту додався і фінансовий.

Настрої мешканців Донецька та інших міст цілком відповідають ситуації. Люди кажуть, що відчувають себе третім сортом. Вони не можуть виїхати з міста, а їхні родичі та друзі – в’їхати в нього. Досі зустрічаються випадки банального «віджиму» машин. Озброєні бойовики відчувають себе абсолютно безкарно.

Проте, справи у головних бойовиків «ДНР/ЛНР» кардинально інші. За роки окупації глава псевдо республіки Захарченко «сколотив» статок у 22 млн доларів. Саме таку цифру наводить організація «Власть денег» і Центр вивчення Росії. У його колеги з Луганська – Плотницького, трохи більше – 30 млн доларів. І таких мільйонерів ще цілий список на кілька десятків імен.

Така ситуація не залишає сепаратистським анклавам жодних шансів на довгуперспективу.

6 КОММЕНТАРИИ

  1. Завжди за все треба платити. Всім. Найперше – за легковірність. Донбас навязав Україні президента з своїх – повірили. Досі не вичухаємося від наслідків його порядкування. Донбас запевняв, що годує всю Україну. А тому давайте нам (вам) самостійність. Власне, підступно скориставшись ситуацією силою взяли владу в Криму та на Сході. Взяли – тож керуйте. Нагодуйте хоч самих себе. Бо і у нас через вас з рівнем добробуту, не все гаразд, незважаючи на шалений врожай. Адже скільки треба коштів, щоб стримувати зовнішню агресію, щоб соціально захистити переселених і біженців з окупованих територій, щоб лікувати поранених, щоб відновлювати розвалену попередниками армію. Та й корупція дошкуляє, а найбільше негативу в економіці материкової Ураїни від невідповідності виробничих сил виробничим відносинам: власність, засоби виробництва залишаються незахищеними, особливо потерпає малий та середній бізнес. Засилля корпорацій практично зовсім виключає з процесу розбудови такий драйв, як конкуренція….

    • Если бы ты не был лошарой, то никто ничего бы тебе не навязал. В этот раз тебе чумошнику “навязали” Петра Алексеевича?

  2. Бедные сепары, курятина у них 36 грн. А то что в Павлограде курятина еще дороже-молчок. Так же за тарифы молчок, т.к. они в “сепаров” в несколько раз ниже. Общем статья дешевка в стиле “Агитпропа”.

ОСТАВЬТЕ ВАШ КОММЕНТАРИЙ