Чисельні скарги від споживачів природного газу, змусили Артура Мартовицького звернутися до прем’єр-міністра України Владимира Гройсмана

3
1500

Шановний Володимире Борисовичу!

До мене, як до народного депутата України, надходять чисельні скарги від мешканців Західного Донбасу, як побутових споживачів природного газу, відносно отриманих рахунків за жовтень-грудень місяці 2018 року від ПАТ «Дніпропетровськгаз» у місті Павлограді, в яких об’єм природного газу до сплати розраховано із врахуванням Коефіцієнту приведення до стандартних умов і з посиланням на Кодекс газорозподільних систем, затверджений постановою НКРЕКП від 30.09.2015 року, №2494(п.1 розділуІX), – повідомляє в своєму листі народний депутат України Артур Мартовицький.

Дане питання було поставлено на засіданні Верховної Ради в грудні 2018 року під час відповідей членів уряду на питання народних депутатів. Прем’єр-Міністр пообіцяв, що буде проведено перевірки облгазів і щоб люди не платили за донараховані кубометри газу. Крім того, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, винесла постанову від 23.11.2018 №1491 щодо заборони ПАТ «Дніпропетровськгаз» приводити об’єми використаного природного газу побутовими споживачами до стандартних умов. Але, незважаючи на це, облгаз продовжує рахувати спожитий газ за листопад-грудень 2018 року не по фактичним показникам лічильника, а в більшому обсязі – до 14 і більше кубометрів газу. При сплаті громадянами по показанням лічильника, ПАТ «Дніпропетровськгаз» за доначислені кубометри виставляє заборгованість.

Водночас, пунктом 3 глави 1 розділу ІХ Кодексу газорозподільних систем визначено, що «об’єм природного газу в точках комерційного обліку має бути приведений до стандартних умов згідно з розділом ХV цього кодексу». Відповідно до пункту 6, глави 1, розділу ХV Кодексу газорозподільних систем визначено, що «для проведення розрахунків по вузлах обліку, які не обладнані корекцією тиску та температури, коефіцієнт приведення до стандартних умов (к) необхідно визначити за відповідними додатками до Методики приведення об’єму природного газу до стандартних умов за показниками побутових лічильників у разі відсутності приладів для вимірювання температури та тиску газу, затвердженої у разі відсутності приладів для вимірювання температури та тиску газу, затверджених наказом Міністерства палива та енергетики України від 26 лютого 2004 року №116, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 19 березня 2004 року за №346/8945.

зазначені положення Кодексу газорозподільних систем не можуть бути застосовані до побутових споживачів

Водночас, абзацом другим частини першої зазначеної Методики, невід’ємною частиною якої є додатки до неї, визначено, що «дія цієї Методики поширюється на суб’єкти господарювання, які у господарсько-виробничій діяльності для вимірювання об’єму спожитого газу використовують лічильники, крім випадків використання газу за показниками лічильників громадянами-підприємцями для власних потреб». Таким чином, зазначені положення Кодексу газорозподільних систем не можуть бути застосовані до побутових споживачів.

Виходячи з вищевикладеного, звертаюсь до Вас, шановний Володимире Борисовичу, з проханням надати роз’яснення, які дії було здійснено відносно заборони ПАТ «Дніпропетровськгаз» приводити нарахування об’ємів використаного природного газу побутовим споживачам до стандартних умов і яким чином було проведено контроль за їх виконанням.

Відповідь по суті питання прошу направити на мою адресу.

З повагою,
Народний депутат України А.В. Мартовицький

3 КОММЕНТАРИИ

  1. Опять я живу в другом Павлограде или стране. Рэкомэндованый платиж-за 4,6 м.куб. Фактически 5,1 м.куб. Оплата по факту согласно стоимости 1 м.куб. Или у меня кроме водопровода, еще и газопровод отдельный?

  2. Гройсман пришлет на почту электронную ответ в виде смайлика и порекомендует прислушиваться хоть иногда к Виталию Кличко-готовьтесь к земле!!!!!

  3. красава звернись к кенту ахметову и не делай морду умной будеш схвачен и отпездячин гандон

ОСТАВЬТЕ ВАШ КОММЕНТАРИЙ