Кабинетных чиновников оставили без права распоряжаться землей?

1
291

Право на землю из рук чиновников вырвано с огромным трудом. А контролировать использование земли будут обладминистрации, вместе с исполнительными органами сельских, поселковых и городских советов.

Теперь украинцы сами могут покупать и продавать землю. Президент Владимир Зеленский во время Всеукраинского форума «Украина 30. Земля» подписал Закон № 2194 – «О внесении изменений в Земельный кодекс Украины и другие законодательные акты относительно усовершенствования системы управления и дерегуляции в сфере земельных отношений». Его Верховная Рада приняла 28 апреля.

Об этом сообщает пресс-служба Днепр ОГА.Кабинетных чиновников оставили без права распоряжаться землей?

«У квітні 2021 року, подолавши шалений спротив і тисячі правок – законодавчого спаму від окремих політичних партій, Верховна Рада нарешті ухвалила останні ключові закони, необхідні для повноцінного старту прозорого ринку землі», – сказав Глава держави.

Президент наголосив, що документ, який він сьогодні підписує, докорінно змінює землеустрій і фактично є «земельною Конституцією» України.

«Це закон, який забирає у кабінетного чиновника функцію оформляти право на землю, якої він ніколи навіть у своєму житті не бачив. Який остаточно повертає громадам право розпоряджатися своїми землями. Закон, який чітко закріплює, що купувати та продавати землю можуть виключно українці», – зауважив Володимир Зеленський.
Згідно з документом, землі державної власності за межами населених пунктів передаються в комунальну власність сільських, селищних, міських рад. Виняток – землі, які потрібні державі для виконання її функцій.

Встановлено чіткий механізм фіксування у Державному земельному кадастрі меж громад, зокрема об’єднаних. Органи місцевого самоврядування отримують повноваження щодо зміни цільового призначення земельних ділянок приватної власності та затвердження детальних планів території за межами населених пунктів.
Повноваження зі здійснення державного контролю за використанням та охороною земель надано обласним державним адміністраціям та виконавчим органам сільських, селищних, міських рад.

Також Президент зазначив, що Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо продажу земельних ділянок державної та комунальної власності або прав на них (оренди, суперфіцію, емфітевзису) через електронні аукціони» – законопроект № 2195. Він запроваджує електронні аукціони з купівлі-продажу землі.

«Це гарантія наповнення місцевих бюджетів, можливість кожного українця взяти участь в аукціоні й започаткувати своє фермерське господарство», – пояснив Глава держави.

1 КОММЕНТАРИЙ

ОСТАВЬТЕ ВАШ КОММЕНТАРИЙ