Це агонія: павлоградську районну лікарню вилікувати від хронічної затримки зарплати вже неможливо

0
549

Співробітники Павлоградської районної лікарні навіть не уявляють, що чекає на їх лікувальний заклад у найближчому майбутньому. Хоча, в тому, що будуть радикальні зміни, – немає сумніву. А хронічна затримка заробітної плати медичним працівникам оптимізму не додає.

Грошей як не було, так і немає. Вербківська громада, як балансоутримувач цієї лікарні, закиди не приймає. Громада не може здійснити виплату заробітної платні. А майбутня передача районної лікарні Павлограду, про яку почали говорити після візиту міністра охорони здоров’я, цілком можливого, так і залишиться побажанням.

Під час прес-конференції, під завісу 2022 року, 27 грудня, міський голова Павлограда Анатолій Вершина розповів про своє бачення вирішення цієї проблеми:

– Ця лікарня увійде до соціальної структури регіону, – так буде, – повідомив міський голова. – На сьогоднішній день районна лікарня не здатна надавати медичні послуги, – це думка міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка.

Фінансування будь-якого медичного закладу іде від наданих медичних послуг. А органи місцевого самоврядування, у разі потреби, фінансують комунальні послуги, поточні та капітальні ремонти.

Районна лікарня, як і будь-яка інша, має утримувати себе за рахунок послуг, що надаються. Але вона утримувати себе не може.

На сьогоднішній день місту вона не потрібна. Немає такої потреби, щоб виділяти на її утримання якісь кошти. Якщо Вербська громада ухвалить рішення про передачу, – ми подумаємо. Ми порадимося з директорами наших медичних закладів: чи потрібна вона, чи ні. Можливо, вона стане реалібітаційною установою чи хоспісом.

Міністр сказав, що ми їм даємо останні 16 млн. грн. , цього року, на виплату заробітної плати медичним працівникам. Але заробітна плата там утричі менше, ніж у міських фахівців. Фахівці там ще є, але з найменшими перспективами.

У планах міста, як повідомив міський голова, створити медмістечко на базі 1-ї міської лікарні, де зможуть отримувати медичні послуги, зокрема й мешканці Павлоградського району. А питання передачі районної лікарні Павлограду сьогодні не актуальне.

НЕТ КОММЕНТАРИЕВ