Будьте пильними!

0
321

До Павлоградського міськвідділу міліції надійшло чимало заяв від громадян, які стали жертвами мобільного шахрайства.

Це один з найпоширеніших методів, який використовують зловмисники для свого незаконного заробітку. Уникнути незавидної ролі потерпілого допоможе знання методів, за допомогою яких шахраї намагаються обдурити громадян.

Найбільш розповсюджений спосіб.

Невідома особа по телефону повідомляє завідомо неправдиву інформацію про те, що Ваша близька людина скоїла тяжкий злочин, або потрапила в ДТП. Потім лунає пропозиція перевести грошові кошти на банківську картку, для подальшого не притягнення родича до кримінальної відповідальності. Слід розуміти, що якщо Ваша близька людина затримана і знаходиться в міліції, співробітники міліції обов’язково повідомляють рідним о місці знаходження останнього, працівники внутрішніх справ ніколи не будуть дзвонити Вам і пропонувати допомогу у вирішити питання за винагороду. Кримінальним кодексом України передбачена кримінальна відповідальність за дачу хабара посадовій особі, отже Ви автоматично стаєте учасником кримінального правопорушення, за вчинення якого настає кримінальна відповідальність згідно чинного законодавства.

Слід розуміти, що шахраї без порядно набирають номери будь-якого оператора мобільного зв’язку в пошуках нової жертви.

Так що ж робити, якщо до Вас надійшов такий неприємний дзвінок?

1. Перш за все, не впадайте в паніку і не поспішайте виконувати умови аферистів.

2. У таких випадках ніколи не називайте своїх близьких на ім’я, пам’ятайте, телефонуючий дуже хороший психолог!

3. Почніть задавати питання. Частіше особа яка Вам телефонує не володіє інформацією куди, а саме кому вона телефону. Попросить людину яка Вам зателефонувала , назвати в якому місті він знаходиться, нехай назве повні данні того хто потребує допомоги, практично в 100 відсотках випадків злочинці такою інформацією не володіють і в телефоні Ви почуєте короткі гудки.

4. Спробуйте найскоріше зателефонувати тому, хто « потребує негайної допомоги», або людям які можуть бути поряд і підтвердити або спростувати інформацію даного характеру.

5. Ні в якому разі не перераховуйте грошові кошти на будь-які картки та негайно повідомте до міліції за телефоном «102» або любим зручним для Вас засобом! Тим самим Ви убезпечите себе від шахраїв, або, якщо «вимагач» дійсно є працівником міліції, допоможете очистити наші лави від випадкових людей.

Ще один спосіб яким користуються шахраї.

Вам може прийти на мобільний телефон повідомлення з текстом «Ваша картка заблокована, прохання зв’язатися з технічною службою за номером +380********». Ні в якому разі не виконуйте вимог шахраїв. Згадайте, чи підключена у Вас додаткова послуга «Мобільний банк» до Вашої банківської картки. Якщо такою послугою Ви не користуєтесь, працівники банку ніяк не можуть на Ваш телефон направляти подібні повідомлення.

Зверніть увагу, що на зворотному боці Вашої картки є номер телефону банку, який її обслуговує. Зателефонуйте за вказаним номером і з’ясуйте, чи є якісь проблеми з карткою.

Якщо шахрай дзвонить Вам і просить повідомити йому номер банківської картки і кодове слово, ні в якому разі не надавайте таку інформацію.

Будьте уважні, бережіть своє майно від пройдисвітів!

НЕТ КОММЕНТАРИЕВ

ОСТАВЬТЕ ВАШ КОММЕНТАРИЙ