Анатолій Гриценко: Порошенко довів до тієї ситуації, коли від військкоматів вже відкупаються

2
425

Лідер політичної партії «Громадянська позиція» вважає, що президент  України Петро Порошенко не зміцнює, а руйнує обороноздатність країни. Про це він заявив в ефірі на телеканалі «NewsOne».

На підтвердження своїх слів політик навів декілька аргументів.
«Обороноздатність – це не тільки армія, її чисельність чи стан техніки. Обороноздатність – це насамперед довіра до влади серед народу, бажання народу захищати таку країну: не корумповану, без «сліпих» трастів, без офшорів, без щоденного розкрадання десятків мільярдів, без ганебної торгівлі, без «Роттердам +», без завищених безпідставно тарифів, без опущеної безпідставно, в більш ніж в три рази, гривні і т. д. Тобто – бажання захищати. На початку 2014 року йшов потік добровольців у військкомати, але Порошенко довів до тієї ситуації, коли від військкоматів вже відкупаються, коли не довіряють Верховному Головнокомандувачу.
Друге, чому він руйнує – Порошенко не виконав Закон про оборону. Коли пішов широкий наступ росіян, він був зобов’язаний (не те що хотів чи не хотів) ввести режим воєнного стану в кількох областях, взяти на себе функції Верховного Головнокомандувача, утворити ставку Верховного Головнокомандувача на основі Генштабу і безпосередньо управляти військами. Він цього не захотів, він порушив закон, натомість продовжується міфічна АТО, якою керує генерал-лейтенант СБУ (це абсолютно інші повноваження, неприйнятні для цього). Це ключові речі», – сказав екс-міністр оборони.

Петро Порошенко з самого початку російської воєнної агресії обрав хибну стратегію: позиціонував себе як президент миру і вчасно не зупинив захоплення українських територій.

Крім того, він наголосив, що Петро Порошенко з самого початку російської воєнної агресії обрав хибну стратегію: позиціонував себе як президент миру і вчасно не зупинив захоплення українських територій.

«Він сказав з самого початку: він президент миру і воєнним шляхом вирішувати проблему не буде. А Путін вирішує воєнним шляхом: захопив при Порошенку вже десятки тисяч квадратних кілометрів території. Навіть після підписання Мінську-1 захопив нові території; Мінськ-2 – захоплює далі Дебальцеве і т. д. Ось в чому проблема. Підривається дух людей. Підрив духу – це набагато важливіше з точки зору захисту інтересів країни», – додав Гриценко.

На думку лідера «Громадянської позиції», фінансова дестабілізація в країні – також пряма відповідальність Президента, оскільки підконтрольна президентові правоохоронна система не може належним чином захистити майнові інтереси держави та своїх громадян.

«Дві цифри я назву. 274 мільярди гривень банки-банкрути вкрали у людей. Скільки, ви думаєте, правоохоронна система – а в ній кадрова політика президента визначальна – повернула за цей час? Повернула 692 тисячі, це 0,0002%. Все решта залишається вкраденим. І друга цифра – Фонд гарантування вкладів уже заборгував Міністерству фінансів, бюджету, а фактично нам з вами, 125 мільярдів. Ці цифри неспівставні з воєнним бюджетом. А ви говорите про зміцнення армії! Крадуться сотні мільярдів, а туди кидаються копійки», – підсумував Анатолій Гриценко.

2 КОММЕНТАРИИ

  1. А Толик не крадёт? Он жалуется, что ему не перепадают деньги с оборонки. Поэтому и мычит о какой то агрессии. Жалко Толю ))):

ОСТАВЬТЕ ВАШ КОММЕНТАРИЙ