Анатолій Гриценко підказав президенту не патякати про НАТО і не кидати псу під хвіст два мільярди гривень

5
1133

 

Заява президента Порошенка про проведення референдуму щодо членства України в НАТО недоречна і несвоєчасна, оскільки ймовірність вступу України в Альянс зараз дорівнює нулю. І сьогодні, і через рік, і через п’ять. Таку заяву зробив лідер політичної партії «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко в ефірі на телеканалі «NewsOne».
На його думку, стратегічний курс на вступ до Північноатлантичного альянсу було обрано абсолютно вірно. Проте зараз членство в НАТО недосяжне для України. Владі варто зосередити зусилля на досягнення критеріїв та стандартів Альянсу .

План дій щодо членства в НАТО – це тільки на 20% військові безпекові питання. А 80% – це нормальний суд, нормальні вибори, відсутність монополій, олігархів, корупції, чесне підприємництво, конкуренція і так далі

«Якщо говорити про стратегічний вибір по суті, то на Євразійському континенті є лише два воєнно-політичних блоки: НАТО і Ташкентський договір під проводом Росії. Росія – агресор. Тому другого вибору фактично немає. Ясна річ, що стратегічно ми працювали і працюємо на співпрацю з НАТО. Але, я думаю, що президент не до кінця щирий. Тому що вступу в НАТО не було у його виборчій програмі – раз. Друге – коли він вносив зміни у закон про основні засади внутрішньої і зовнішньої політики, він вніс стратегічну мету – вступ до Європейського союзу, а вступу в НАТО там не було. Там написано: «досягнення критеріїв, необхідних для членства». От над цим і треба працювати. План дій щодо членства в НАТО – це тільки на 20% військові безпекові питання. А 80% – це нормальний суд, нормальні вибори, відсутність монополій, олігархів, корупції, чесне підприємництво, конкуренція і так далі», – пояснив Гриценко.
Політик зауважив, що також існує реальне підґрунтя для того, що така структура як НАТО може розвалитись і Україні не буде куди вступати.
«Я скажу те, що писав ще в 2008 році, коли Росія напала на Грузію. Якщо НАТО не змінить свою оборонну стратегію, серйозно не займатиметься безпекою країн-членів, не змінить процедуру прийняття рішень, яка базується на консенсусі і будь-яка країна може заблокувати прийняття рішення, якщо НАТО не буде проводити свої власні операції ефективно, то НАТО само по собі зменшує свій вплив і може навіть розвалитися. Я не хочу їм такого чорного сценарію. Тому треба базувати свою оборону на собі і на двохсторонніх відносинах з іншими. Вступ в НАТО зараз абсолютно нереалістичний, на жаль. Я вже не кажу про те, що президент Франції, коли підписувались Мінські угоди, прямим текстом сказав: «Україна не буде прийнята в НАТО». Якщо Франція заблокує – значить не буде», – наголосив він.
Лідер «Громадянської позиції» зазначив, якщо президент хоче знати думку народу щодо НАТО, то він її знає: щомісяця соціологічні опитування показують, що вона позитивна на фоні війни з Росією.
«Треба робити, а не патякати, і не оголошувати ініціативи, які, до речі, коштують десь пару мільярдів гривень. Краще ці гроші дати на підтримку воїнів АТО і зміцнення нашої армії», – підсумував Гриценко.

5 КОММЕНТАРИИ

 1. Гриценко перенюхал марихуану. Какая Россия агрессор? У нас на Украине есть регулярные российские вооружённые силы? Нет!!! Это признало и НАТО. На территории Украины с обеих сторон фронта находятся люди разных национальностей. Об этом пишут многие СМИ Европы и Америки. За Украину воюют прославленные вооружённые наёмные силы Грузии.
  Кто на Грузию напал в 2008 году? Что то с памятью его стало. Грузия бомбила Цхинваль – столицу Северной Осетии. Город был разрушен на 80%. Там живут люди русской национальности. И что бы прекратить геноцид Грузии по отношению к русским, Россия заступилась за своих соотечественников.Это произошло через несколько часов после начала уничтожения грузинами жителей Цхинваля. Россия тогда отбросила грузинских бандитов до Тбилиси и оставила Саакошвили, который жевал свой галстук. Грицун хочет повторить сценарий на Донбассе? Какой после этого он патриот Украины и любитель украинского народа.
  Так уж, Грицак пускай не мутит воду в своём гнилом оргазме. В Сша скоро выйдет указ, по которолму страны будут платить за членство в НАТО. У Украины деньги есть? Нет!!! Вот то то и оно. Это одно.
  Второе. НАТО ищет пути сотрудничества с военным блоком России в разработке и совершенствовании современной военной техники. Они ищут пути совместной борьбы с терроризмом. А портить отношения НАТО с Россией из за какой то Украины, которая уже нашпигована террористами разных мастей не будет.
  А референдум, если Украина демократическая, а не тоталитарная,страна нужен. Пусть киевская хунта лишний раз убедится, что их политику не поддерживает украинский народ.

  • Тупорылый снимись с ручника, за НАТО и сейчас платят, иначе как бы НАТА существовала без бабла.

   • Да вашей НАТЫ вслед за ЕС скоро не будет, Трамп отказался сам финансировать эту организацию. А страну великие укры уже развалили……

  • За Грузию согласен ! грызуны бомбили миротворцев в Осетии российских и получили под гавно ! Опять укр сми пишут ерунду , как обычно вообщем ! Да и насчёт войск я с тобой соглашусь , очень много примеров !Крым согласен , но не Донецк !

ОСТАВЬТЕ ВАШ КОММЕНТАРИЙ