Анатолiй Гриценко: “Якщо парламент позбавляє селянина права продати свою землю без згоди орендаря, то це буде не ринок – буде кріпацтво ХХІ століття “

3
183

Продажа земель сельскохозяйственного назначения в Украине вызвала много споров. Больше всего украинцев пугает, что землю скупят иностранцы. Тем временем, депутатами Верховной Рады, без шума и пыли, был принят проект закона №2194, которым собственникам земли запрещается ее продавать, без согласия арендатора. И никто не вздрогнул от перспектив крепостничества в ХХI веке.

Об этом на своей странице в Facebook, написал лидер партии «Гражданская позиция» Анатолий Гриценко:

«Бо якщо парламент позбавляє селянина права продати свою землю БЕЗ ЗГОДИ ОРЕНДАРЯ, то це буде не ринок – буде кріпацтво ХХІ століття. В інтересах не України і фермерів-українців – в інтересах олігархів-латифундистів і зарубіжних магнатів, яких цікавить лише одне – зерно і його експорт з України. Україні ж потрібно абсолютно інше – виробництво продовольчої продукції, з високою доданою вартістю і з робочими місцями тут, в Україні.

Ця війна за Україну і її ресурси – земельна війна – є не менш важливою, ніж війна з воєнним агресором. Без перебільшення!

Що робити?

Наша партія не може зупинити свавілля і кріпацтво, що країні зараз готує Рада. Громадянська позиція у парламенті не представлена – Ви довірили захищати Ваші інтереси іншим партіям: СН, ОПЗЖ, ЄС, Батьківщині, Голосу. З ними й треба Вам зараз працювати, на них зараз і треба Вам тиснути, на кожного окремого депутата.

Якщо кріпацтво і захоплення земельних ресурсів країни олігархатом і зарубіжними магнатами Вас дійсно тривожить, тоді:

1) звертайтеся письмово до лідерів фракцій тих партій, за які Ви голосували;
2) ідіть на прийом до депутатів-мажоритарників, яких Ви обрали у своєму виборчому окрузі;
3) переконуйте, вимагайте їх голосувати за земельні законопроекти виключно в інтересах України і українців.

Час зупинити катастрофу ще є: пройшли перші читання законопроектів – другі читання попереду…

Очевидно, що Ваша активність лише в мережах з гнівними коментами їх не зупинить. Активний прояв громадянської позиції з громадським тиском на кожного депутата – може зупинити. Думку людей вони якщо й не надто шанують, то принаймні її бояться і прислухаються. Свої рейтинги вони міряють щотижня…

P.S. Знаю, що й серед моїх френдів/підписників є чимало скептиків і розчарованих. Коли для спільної справи треба витратити свій власний час, докласти своїх власних зусиль, дехто чекає дива (хтось інший прийде, зробить, організує), дехто самовиражається лише коментами (ми вже писали, ходили, стояли, вони не реагують…). Гірка правда в тому є, але все ж нам з Вами варто не забувати – відповідальність влади (кожного депутата) поєднана з відповідальністю виборця (кожного за свій голос). Або не поєднана(“

3 КОММЕНТАРИИ

  1. Толян жги еще!!! Запусти мульку чтобы ВР Украины признала все договора аренды(некоторые заключены на 49 лет) недействительными. Вот фермеры обрадуются.

ОСТАВЬТЕ ВАШ КОММЕНТАРИЙ